Mirušā uzņēmēja Gerija Kotena sieva Dženifera Robertsone Kanādas tiesai skaidrojusi, ka uzņēmums QuadrigaCX ir palicis parādā lietotājiem 190 miljonus ASV dolāru, bet šos līdzekļus nav iespējams atmaksāt - nevienam, izņemot mūžībā aizgājušo uzņēmuma vadītāju, nav pieejas kodiem, kas ļautu piekļūt aptuveni 137 miljoniem dolāru, kuri drošības nolūkos uzglabāti nepieslēgti tīmeklim.
Robertsone centās nodrošināt tiesas atbalstu un pagaidu aizsardzību pret kreditoru prasībām, kamēr uzņēmums cenšas piekļūt "iesaldētajai" kriptovalūtai. Kanādas tiesa arī to atļāva un deva uzņēmumam 30 dienas laika, lai atgūtu kreditoru un ieguldītāju līdzekļus. Šajā laika posmā uzņēmums ir pasargāts no prasībām tiesā.
Robertsones rīcībā ir USB zibatmiņa un nelaiķa dators, kuros varētu glabāties pieejas kodi, bet šobrīd nedz viņai, nedz nolīgtam ekspertam nav izdevies uzlauzt ar paroli aizsargātās ierīces. Tādēļ, kā raksta medijs, iekārtas tiks nodotas neatkarīgam tiesas norīkotam speciālistam.
QuadrigaCX iekļuva šādās nepatikšanās, jo kriptovalūtu apmaiņas un pārdošanas punkti pēdējos gados ir kļuvuši par populāru kibernoziedznieku mērķi, tādēļ uzņēmumi sākuši veidot divu līmeņu kriptovalūtas informācijas glabātuves - viena, kas ir ikdienas maksājumiem un ir salīdzinoši nedroša, otra, kas ir daudz aizsargātāka un mazāk pieejama. Problēma radusies, jo aizsargātākās glabātuves, kas nav pieslēgta tīmeklim, vietnes pieejas kodi bija tikai uzņēmuma vadītājam.
Wired citē arī klientus, kuri domā, ka šī ir apzināta krāpšana, proti, ka patiesībā uzņēmums esot izsaimniekojis lietotāju kriptovalūtu un tādēļ šobrīd nav iespējams atdot līdzekļus klientiem.
oiio
Džeks nav miris
HC