Signal lietošana ieteikta saziņai starp darbiniekiem un cilvēkiem ārpus iestādes. Pāreja uz lietotnes izmantošanu parāda, ka EK strādā pie savas drošības politikas uzlabošanas.
Tāpat EK amatpersonām jau tiek prasīts izmantot šifrētus e-pastus, lai sūtītu neklasificētu, bet sensitīvu informāciju, jo uz klasificētiem dokumentiem attiecas stingrāki drošības noteikumi.
Lietotni Signal iecienījuši privātuma aizstāvji, pateicoties ziņu pilnīgai šifrēšanai un atvērtā pirmkoda tehnoloģijai.
"Signal ir līdzīgs WhatsApp un iMessage, bet tas ir balstīts uz šifrēšanas protokolu, kas ir ļoti inovatīvs," sacīja Lēvenas Katoļu universitātes kriptogrāfijas eksperts Bārts Prenels.
Signal 2013. gadā izstrādāja privātuma aizstāvji. Eksperti uzskata, ka Signal drošība ir pārāka par citām lietotnēm. "Mēs nevaram izlasīt jūsu ziņas vai redzēt jūsu zvanus, to nevar arī neviens cits," norādīts lietotnē.
Lai arī WhatsApp tehnoloģija ir balstīta uz Signal protokolu (pazīstams kā Open Whisper Systems), tā nav atvērtā pirmkoda programmatūra. Tikmēr cita populārā ziņojumapmaiņas lietotne Telegram saskaras ar līdzīgām bažām par pārredzamības trūkumu šifrēšanas darbībā.
Vecsčekists
būs jāpamēģina