Lai cik jauks šķistu sastapts svešs sunītis vai kaķītis, centieni to paglaudīt var beigties ar agresīvu dzīvnieka reakciju vai ar kādas lipīgas infekcijas saķeršanu, ja nav iespējas uzreiz pēc četrkājaiņa glaudīšanas nomazgāt rokas.
Kailēdes draudi
"Infekciju slimības, kuras iegūtas, cilvēkam esot tiešā kontaktā ar slimu mājas vai savvaļas dzīvnieku, sauc par zoonozēm. Vasaras un rudens sezonā biežāk sastopamā ādas slimība, kura pārnesta no dzīvnieka, ir kailēde jeb mikrosporija. Atliek noglāstīt slimības skartu dzīvnieku – suni, kaķi, mājas sesku vai kāmīti –, un jau tuvāko 4–5 dienu laikā uz ādas var sākt veidoties sārts plankums, kas palielinās. Plankums centrā ir bāls un veido gredzenu, reizēm rodas iekaisums, un āda šajā zonā sāk zvīņoties. Dažkārt šie izsitumi var izraisīt niezi, diskomfortu. Ja sākumā plankums ir viens, ar laiku var parādīties arī citi, bet, ja mikrosporija būs nokļuvusi galvas matainajā daļā, iespējama perēkļveida matu izkrišana un galvas ādas zvīņošanās," brīdina Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa. Lielākoties ar dzīvnieku pārnēsātām sēnīšu infekcijām inficējas bērni, kuriem āda ir jutīga un tās aizsargbarjera vēl nav nostiprinājusies.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 11. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!