Tāpat sakarsušās smiltis vasarā var apdedzināt suņu ķepu spilventiņus. Ja tomēr vēlaties ņemt līdzi suni uz pludmali, ieteicams sagādāt īpašu pludmales telti vai nojumi/saulessargu, lai suns varētu patverties no tiešiem saules stariem, iesaka If Apdrošināšana kopā ar suņu apmācību treneri Aneti Silu.
Kopumā gan suni dienas svelmē uz pludmali tomēr nebūtu vēlams vest, tā vietā to labāk darīt vakaros. Tāpat jāatceras, ka ar mājdzīvniekiem nav ļauts atrasties pilnīgi visās pludmalēs, tāpēc pirms došanās pie jūras izpētiet, kur to drīkst un kur ne.
Runājot par peldēšanos, tas ne vienmēr ir veiksmīgākais veids, lai dzīvnieks atvēsinātos, ņemot vērā, ka, neizžāvējot suņa kažoku, tas var izsust un radīt ādas bojājumus – tie suņiem vasarā novērojami diezgan bieži. Tomēr, ja suns dodas peldēties, ir jālūko, lai pēc peldes suņa spalva izžūst. Nekādā gadījumā nevajag likt sunim kakla siksnu vai iemauktus, ja viņa kažoks vēl ir slapjš, jo tādējādi var veidoties mitrais dermatīts (ādas iekaisums). Bieži vien saimniekam, cenšoties atvēsināt savu suni, labo ieceri šādi sanāk pārvērst defektā, norāda A. Sila.