Vienas maltītes ietvaros saldos augļus nevajadzētu ēst kopā ar citrusaugļiem, jo tas apgrūtina šo produktu šķelšanās procesu! Augļskābes, kas lielākā daudzumā koncentrējas citrusaugļos, kavē saldo augļu gremošanu.
Piemēram, vienā ēdienreizē vienlaicīgi var mieloties ar banāniem, bumbieriem un vīnogām, bet tajā nevajadzētu apvienot vīnogas, kas ir saldas un kivi, kas savukārt ir izteikti skābs auglis.
"Tā kā mūsu organisma galvenais uzdevums ir no produkta saņemt visu labāko, ļoti būtiski ievērot gan produktu kombinācijas, kādās mēs tos patērējam, gan pareizu produktu lietošanu!
Piemēram, pienam piespiežot apelsīnu sulu, tas saraujas. Tieši tas pats notiek arī mūsu kuņģī, un tas nav labi. Lietojot savstarpēji nesaderīgu produktu kombinācijas, izmainās to struktūra un pazeminās nevis produkta kalorāža, bet tieši bioloģiskā vērtība, kas ir daudz svarīgāka par kalorijām!
Jāatceras, ka mūsu organismam ir nepieciešamas ne tikai kalorijas, bet arī enerģija, ko, piemēram, ar hlorofilu tas saņem no zaļajām lapām," skaidro Inga Pūce.
Uztura speciāliste atklāj, ka patiesībā vislabāk, ja vienā ēdienreizē mēs apēstu tikai vienu augli! Turklāt vienmēr to notiesātu pirms maltītes (īpaši tad, ja tā sastāv no gaļas), nevis pēc tās, augli pietaupot desertam.
"Tā kā gaļa, tāpat kā, piemēram, siers, kuņģī sagremojas lēnāk, tad, ja pēc šādas maltītes ēdam augli, kurš savukārt pārstrādājās ātri, fermentācijas procesā rodas baktērijas. Tādēļ bieži vien pēc ēdienreizēm jūtam, ka uzpūšas vēders, un augļa cukurs ir tas, kas šo procesu pastiprina vēl vairāk!
Tieši šī iemesla dēļ augļus parasti uzturā lieto pirms maltītes vai arī atsevišķā ēdienreizē kā uzkodu," stāsta Inga Pūce.
Tāpat uztura speciāliste neslēpj, ka augļu lietošanai pirms maltītes ir vēl kāds būtisks labums - tie iedarbina mūsu gremošanas sistēmu, palīdz izdalīties sulām un sagatavo kuņģi darbam – sātīgāka ēdiena pārstrādāšanai!