Pavisam nedaudz palicis, līdz kalendārs vēstīs par novembra sākšanos, un tas nozīmēs, ka būs aizvadīti vieni no seno ķeltu un anglosakšu kultūru nozīmīgākajiem svētkiem – Halovīns jeb Visu svēto diena. Tiem, kuriem rocība to atļauj, šajā laikā ierasts doties uz kādu spoku apsēstu vietu, un SestDiena nolēma aplūkot, kādi tad ir iecienītākie galamērķi ASV, Apvienotajā Karalistē un citur pasaulē
Pirms 105 gadiem ASV Kongress pārvarēja prezidenta Vudro Vilsona veto, nosakot kārtību, saskaņā ar kuru pēc nepilniem trim mēnešiem stājās spēkā sausais likums. Šis eksperiments gan izrādījās neveiksmīgs, ļaujot uzplaukt korupcijai amatpersonu vidū un ievērojamu bagātību saraust organizētās noziedzības grupējumiem, savukārt likuma iesniedzējs kongresmenis Endrū Volsteds kādu laiku bija pats nīstākais cilvēks valstī.
Krievijas iebrukums Ukrainā, militārā krīze Tuvajos Austrumos, nelegālo migrantu plūsma rada problēmas un liek meklēt risinājumus daudzām pasaules valstīm pat tad, ja to ģeogrāfiskā lokācija neatrodas tiešā apdraudējuma tuvumā. Taču Latvijai, kuras robežas ir cieši līdzās agresorvalstij Krievijai, par aizsardzību nākas domāt īpaši. Plāni un stratēģija mums kopā ar Eiropas Savienību un NATO ir, bet praktisko soļu īstenošana vēl procesā.
Gruzijā 26. oktobrī gaidāmas parlamenta vēlēšanas, kuras atstās izšķirošu ietekmi uz valsts turpmāko kursu, īpaši attiecībā uz tās iespējamo dalību Eiropas Savienībā (ES). Vienlaikus tās ir arī vēlēšanas, kas šajā bijušās PSRS Kaukāza republikā var novest pie iekšpolitiskās nestabilitātes.
Par to, kādus secinājumus
Rietumiem izdarīt no
Volodimira Zelenska
piedāvātā miera plāna,
kā uztvert ļaunuma parādi,
ko pie sevis BRICS valstu
samitā sapulcējis Vladimirs
Putins, un Čečenijas faktoru,
kas var sabrucināt Putina
kāršu namiņu, Krievijas
ekspertu Kārli Daukštu
intervē Agnese Margēviča.