"Klešniks iesāk uzbrukumu, piespēlē bumbu Lilienfeldam, kurš to tālāk padod Valkovskim – pagrieziens, metiens, vārti!" šādu teikumu dzirdot, kāds Latvijas rokasbumbas līdzjutējs varētu padomāt, ka nonācis teju desmit gadu senā pagātnē, taču tikpat labi šādi varētu izklausīties valstsvienības sadarbība jau gana tuvā nākotnē. Pēc līdz šim augstākās virsotnes sasniegšanas 2020. gadā mūsu handbola nacionālā komanda piedzīvoja strauju kritienu, taču nu cer pamazām celties kā fēnikss no pelniem. Šādu simbolismu salīdzinājumā ar mītisko putnu neesmu izraudzījies nejauši, jo komandas atdzimšanā liela loma ir tās iepriekšējās paaudzes līderiem. Precīzāk – viņu atvasēm.
Par scenārijiem, kā varētu attīstīties koalīcijas partneru attiecības, un dažādiem ministru sastāva restartēšanas modeļiem, kas varētu novest pie koalīcijas paplašināšanas vai valdības krišanas, ar politikas zinātāju Arti Kamparu sarunājas Agnese Margēviča.
Sportot nepieciešams ne tikai, lai kļūtu par olimpieti, bet arī ar mērķi gluži vienkārši uzlabot savu ikdienas dzīves kvalitāti un iegūt spilgtas emocijas. Pie šādām emocijām noteikti tiks Andrejs Birjukovs, no 15. līdz 21. novembrim piedaloties pasākumā Lielais pasaules skrējiens, kurā sportisti septiņu dienu laikā veiks septiņus maratonus septiņos kontinentos. Viss sāksies Antarktīdā, sekos Āfrika, Austrālija, Āzija, Eiropa un Dienvidamerika, bet izaicinājums noslēgsies Ziemeļamerikā. Jā, zinātniski pierasts uzskatīt, ka pasaulē ir seši kontinenti, tomēr šī pasākuma rīkotāji saviem sportistiem pieliek papildus vēl vienu izaicinājuma dienu.
Dažas dienas Viļņas apkārtnē ļauj labi atpūsties, izbaudīt vairākus nepierastus brīnumus un nonākt pie secinājuma, ka arī paša dārzā ir vajadzīgs kārtīgs krāšņums.