Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Latvijas Lepnums / Jaunumi

FOTO: Godināti Latvijas lepnums 2017 balvas ieguvēji © DIENA(5)

Četrpadsmito gadu Latvijas lepnuma ceremonijā godināti cilvēki, kuri ikdienā ar savu darbu un skatu uz dzīvi spējuši mainīt, kā arī iedvesmot līdzcilvēkus un viņu dzīves, tādējādi veicot būtisku ieguldījumu arī visas Latvijas sabiedrības labā.

Latvijas lepnums 2017: Dot pretsparu negācijām © DIENA(3)

Šogad jau četrpadsmito gadu notiek laikraksta Diena un televīzijas kanāla TV3 kopīgi rīkotā akcija Latvijas lepnums. Tāpat kā iepriekš, arī šogad akcijas mērķis ir mūsu valsts sabiedrībai pastāstīt par cilvēkiem, ar kuru dzīves gājumu un rīcību var lepoties visa Latvija, un publiski paust atzinību šiem cilvēkiem.

Iedvesmot arī citus darīt labus darbus(8)

Par labestības vairošanu sabiedrībā, kam kalpo arī TV3 un Dienas kopīgi veidotais projekts Latvijas lepnums, ar mediju uzņēmuma MTG TV Latvija vadītāju Baibu Zūzenu sarunājas Romāns Meļņiks

Būtiski, ka sadzirdēts stāsts par dzīvnieku glābšanu © DIENA(15)

"Man Latvijas lepnuma balva Ābele palīdz," saka Ildze Leimante. 2015. gadā viņa Latvijas lepnuma balvu saņēma par aktivitātēm, glābjot klīstošos un bez pajumtes palikušos kaķus un suņus Liepājā. Tolaik šī problēma bija īpaši aktuāla, jo daudzi dzīvnieki bez aprūpes tika pamesti grūtībās nonākušā metalurģijas milža - uzņēmuma Liepājas metalurgs - un ar to saistītās infrastruktūras teritorijā.

Skan jauno eņģeļu stabules © DIENA(2)

"Laiks ir skrējis, joņojis ļoti ātrā tempā. Beidzot sadūšojāmies un noorganizējām Jauno ērģelnieku festivālu Eņģeļu stabules. Tas izdevās - piedalījās daudzi jaunie ērģelnieki no Latvijas mūzikas skolām un turpmāk festivāls notiks katru gadu," saka Ieva Lazdāne, Latvijas lepnuma 2015 balvas ieguvēja nominācijā Skolotājs.

Draudzīgs atbalsts katram bērnam © DIENA(1)

"Kopš brīža, kad pērn saņēmu Latvijas lepnuma balvu, mainījies daudz kas," teic Irina Čžou. Nemainīgas gan palikušas Irinas rūpes par bērniem, kuriem dzīvē klājas grūti, un centieni ienest kādu gaismas staru šo bērnu ikdienā.Miera vēl nav

Daudziņa: Latvijas lepnums iedvesmo labiem darbiem © DIENA(31)

Zane Daudziņa šogad vadīja _Latvijas lepnuma _žūriju un jūtas iedvesmota no vairākos gados iegūtajām pozitīvajām emocijām. Šā gada balvas kandidātus vairākus mēnešus Dienas lasītāji varēja iepazīt publikāciju sērijā, savukārt apbalvošanas ceremoniju TV3 varēsim skatīties 26. decembrī 20.00.

Latvijas lepnuma stāsts: Kad laukos skan klavieres © DIENA(7)

Aglonas bazilikas Kora skolā tās direktori Ievu Lazdāni audzēkņi sauc par skolotāju Ievu. "Sirdī viņa ir īstena latgaliete, kura ar savu attieksmi un darbiem māca bērniem cieņu pret latgaliešu kultūru un valodu. Esmu lepna, ka viena no manām skolotājām ir Ieva - cilvēks, kurš savu dzīvi veltījis darbam, audzēkņos ieguldījis daudz zināšanu un mīlestības pret mūziku, kas iet roku rokā ar ticību," pieteikuma vēstulē _Latvijas lepnumam _raksta Aglonas bazilikas Kora skolas audzēkne Amanda Repša-Kondratjeva.

Meklējam cilvēkus, ar kuriem lepoties © DIENA(20)

Atkal pienācis brīdis, kad laikraksts Diena sadarbībā ar telekompāniju TV3 aicina sūtīt vēstules ar pieteikumiem Latvijas lepnuma balvai. Šogad - jau divpadsmito gadu, šoreiz - līdz 10. oktobrim.

Laikraksts Diena un TV3 aicina pieteikt Latvijas lepnums 2015 kandidātus(5)

Jau 12. gadu laikraksts Diena un telekompānija TV3 organizē projektu Latvijas lepnums, aicinot no 11. augusta līdz 10. oktobrim iesniegt pieteikumus par pašaizliedzīgiem un uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri vairojuši valstī labo, nesavtīgi palīdzot kādam nelaimē, dodot cerību, iedvesmojot vai pat īstenojot cita klusi lolotus sapņus. 

FOTO: Pasniegtas Latvijas lepnuma 2014 balvas © DIENA(41)

Jau vienpadsmito reizi Latvijas lepnuma ceremonijā tika godināti mūsu līdzcilvēki, kas iedvesmo dzīvē darīt vairāk, māca mums pašaizliedzību, nesavtību, kā arī spēj ar saviem darbiem izglābt dzīvības, vairot dzīvesprieku un pozitīvismu, tādējādi veicinot labestību mūsu valstī. _Latvijas lepnuma _akciju organizē laikraksts Diena un telekompānija TV3 ar Rīgas Brīvostas pārvaldes un VAS Latvijas dzelzceļš atbalstu, piedaloties draugiem.lv.

Sākas Latvijas lepnums 2014, gaidām pieteikumus! © DIENA(9)

Latvijas lielākā bagātība ir cilvēki. Un tādu, ar kuriem varam lepoties, kuriem piemīt gan labestība, gan personības spēks un kuri spēj tajā dalīties ar citiem, ir tiešām daudz, tāpat kā viņu paveikto labo darbu: kāds pieņem ģimenē bērnus, kas palikuši bez vecāku gādības, kāds izglābj otru no ugunsnelaimes vai noslīkšanas, kāds ar visu sirdi rūpējas par pamestiem dzīvniekiem, vēl kāds atbalsta skolas, spējīgus jauniešus, palīdz cilvēkiem ar ierobežotām iespējām...

Latvijas lepnuma 2013 balvai pieteiktie cilvēki © DIENA(20)

Akciju Latvijas lepnums laikraksts Diena un telekompānija TV3 šogad rīkoja jau desmito reizi. Tās laikā tika godināti cilvēki, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt. Šogad akcija noritēja ar uzņēmuma Latvijas Mobilais telefons atbalstu, piedaloties draugiem.lv un Gjensidige.

Latvijas lepnuma Gjensidige specbalva Bašķeru ģimenei © DIENA(5)

Jau desmito gadu Latvijas lepnuma ceremonijā tiks godināti cilvēki, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem varētu prasīt vai sagaidīt. Sarežģītā situācijā viņi nepaliek malā, bet iet un dara, lai palīdzētu, piepildītu cerību un sapni, izglābtu, atbalstītu.

Latvijas lepnuma Gjensidige specbalva Bašķeru ģimenei © DIENA

Jau desmito gadu “Latvijas lepnuma” ceremonijā tiks godināti cilvēki, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem varētu prasīt vai sagaidīt, sarežģītā situācijā nepaliek malā, lai palīdzētu, piepildītu cerību un sapni, izglābtu, atbalstītu.

Latvijas lepnuma stāsts: Treneris ar Dieva dotu talantu © DIENA

Īstie varoņi ir tie, kas melnu muti strādā ārpus prožektoru gaismām. Jo viņiem ir daudz augstāks mērķis, nekā spoža tūlītēja slava. Un tādi cilvēki šā mērķa sasniegšanai gatavi ziedot kaut vai visu savu mūžu. Šos vārdus Latvijas Olimpiskās komitejas bijušais, bet tagad – Goda prezidents, pasaules čempions smaiļošanā (1967.g.) Vilnis Baltiņš attiecina uz savu jaunības gadu audzēkni smaiļošanas sportā un vēlāk kolēģi airēšanas trenera amatā Zigurdu Zujevu.