Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 5. februāris
Selga, Silga, Sinilga, Agate

Politika

Muižniece un Riekstiņš plāno pamest Konservatīvos

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) un bijušais parlamentārietis Sandis Riekstiņš (K) plāno izbeigt savu darbību 14.Saeimā neiekļuvušajā politiskajā partijā Konservatīvie, liecina politiķu ieraksti vietnē Twitter.

JV un AS brīvdienās neformāli turpinās risināt domstarpības

Jaunā vienotība (JV) un Apvienotais saraksts (AS) brīvdienās neformāli jeb "klusās diplomātijas" līmenī turpinās risināt konstatētās domstarpības, secināms no šodien Delfi TV raidījumā JV politiķes Evikas Siliņas un AS politiķa Edvarda Smiltēna paustā.

NA un JV vienprātīgi, ka koalīciju bez AS no jaunā Saeimas sasaukuma izveidot nevar

Partiju apvienību Nacionālā apvienība (NA) un Jaunā vienotība (JV) pārstāvju vidū ir vienprātība, ka no jaunā 14.Saeimas sasaukuma nav iespējams izveidot tādu koalīciju, kurā nebūtu visas trīs līdz šim valdības veidošanā iesaistītās partijas - NA, JV un Apvienotais saraksts (AS), pēc tikšanās ar JV pārstāvjiem žurnālistiem pauda NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

AS nav skaidrs, vai par ministriem varēs kļūt arī Saeimā neievēlētie

Apvienotajam sarakstam (AS) joprojām nav skaidrs, vai topošajā valdībā par ministriem varēs kļūt tikai Saeimas deputāti, vai arī šos pienākumus varēs uzņemties parlamentā neievēlēti profesionāļi, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja AS pārstāvis, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Kariņš koalīcijas partneriem piedāvājis konkrētu ministriju sadalījumu

Atbildības sadalījuma piedāvājumā Jaunajai vienotībai (JV) valdībā pienāktos Klimata un enerģētikas ministrija, Apvienotajam sarakstam (AS) - Reģionālās attīstības ministrija kopā ar atbildību par digitalizācijas jomu, bet Nacionālajai apvienībai (NA) - Satiksmes ministrija, paredz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) izteiktais piedāvājums sadarbības partneriem.

Koalīcijas memorandā apņemsies cīnīties pret korupciju, pilnveidot veselības aprūpi un atvēlēt finansējumu iekšējai drošībai

Jaunās Saeimas topošās koalīcijas mērķis būs nesaudzīga cīņa pret korupciju, konkrēts finansējums no iekšzemes kopprodukta (IKP) iekšējai drošībai, kā arī uz pacientu orientētas valsts veselības apdrošināšanas ieviešana, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākušais topošās koalīcijas partneru sadarbības memoranda projekts, kurš gan vēl līdz parakstīšanai var tikt precizēts.

Valdībā JV varētu tikt septiņi amati, bet AS un NA pa četriem

Valdības un Saeimas priekšsēdētāja amatu sadalījumā starp topošajiem koalīcijas partneriem netiek izslēgta iespēja, ka Jaunā vienotība (JV) varētu ieņemtu septiņus amatus, Apvienotais saraksts (AS) varētu ieņemt četrus amatus valdībā papildus jau "saņemtajam" Saeimas priekšsēdētāja amatam, bet Nacionālā apvienība (NA) četrus amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Topošā koalīcija vienojusies par sadarbības memoranda noslēgšanu

Topošās koalīcijas partneri "Jaunā vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība šodien vienojušās par sadarbības memoranda noslēgšanu, pēc trīs politisko spēku sarunām pavēstīja JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Potenciālās koalīcijas partneri panāk vienošanos par Enerģētikas, vides un klimata ministrijas veidošanu

Partiju apvienībai "Jaunā vienotība" (JV) ir izdevies panākt vienošanos ar pārējiem potenciālās koalīcijas politiskajiem spēkiem - "Apvienoto sarakstu" (AS) un Nacionālo apvienību (NA) - par jaunās Enerģētikas un klimata ministrijas veidošanu, trešdien pēc partiju pārstāvju tikšanās žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).