Valdība otrdien lēma, ka no 1.aprīļa tiks paaugstināta darba samaksa ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kam šogad papildus tiek novirzīti 41,5 miljoni eiro.
Iemesls, kāpēc mums vienmēr pietrūkst naudas veselības nozarei, ir tas, ka medicīna visā pasaulē ir kļuvusi par biznesu, uzskata bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs. "Pat pietiekama finansējuma apstākļos vajadzētu paredzēt vēl vismaz pusotru procentu no iekšzemes kopprodukta tikai uz tā sadārdzinājuma rēķina, kas iet reizē ar jomas modernizāciju."
Vismaz 14% no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām būtu jānovirza veselībai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.
Pašreiz sagatavotais 2023.gada valsts budžeta projekts nesaskan ar pērn sabiedrības veselības pamatnostādnēs nostiprināto finanšu vajadzību apjomu veselības nozarei, aģentūrai LETA atzina veselības ministre Līga Meņģelsone.
Ģimenes ārstu prakses joprojām nav saņēmušas finansējumu par janvāri, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide.
Veselības ministrija (VM) piedāvā uz laiku līdz diviem gadiem pagarināt īslaicīgās profesionālās darbības veikšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri vēlas strādāt iegūtajā profesijā ārstniecībā un farmaceitiskajā aprūpē, aģentūru LETA informēja ministrijā.
Lai stabilizētu medikamentu cenas, Veselības ministrija (VM) šobrīd vērtē iespēju samazināt nodokļus visām recepšu zālēm, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē informēja VM parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina.
Veselības aprūpes sistēmas galvenā problēma nav finansējuma trūkums, bet nesakārtots slimnīcu tīkls un pakalpojumu tarifu sistēma, kas steidzami jāreformē, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) paustā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma.