Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -5 °C
Apmācies
Otrdiena, 6. decembris
Niklāvs, Niks, Nikolajs, Nikola

Smēķēšanas ierobežošana

Kur atrodamies un kurp dodamies tabakas kontroles politikā?

Pēc Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) aprēķiniem katru gadu tabakas produktu izraisītu slimību dēļ pasaulē mirst aptuveni 8 miljoni cilvēku, kas pasaules ekonomikai rada 1,4 triljonus ASV dolāru zaudējumus. Savukārt Latviju jau ilgstoši varam uzskatīt par vienu no pasaules smēķēšanas lielvalstīm ar sliktākajiem rādītājiem reģionā.

Eksperti: smēķēšanas mazināšanai jāizmanto efektīvākas un modernākas metodes

Smēķētāju skaita nemazināšanās, augstie veselības un pāragras nāves riski, ko izraisa smēķēšana, rada likumsakarīgu steidzamu nepieciešamību Latvijā veikt izmaiņas smēķēšanas mazināšanas politikā. Šādi secinājumi izskanēja Bezdūmu nozares asociācijas rīkotajā starptautiskajā seminārā Virzība uz bezdūmu sabiedrību, kurā piedalījās gan tabakas nozares, gan veselības eksperti, diskutējot par nepieciešamajām izmaiņām un uzlabojumiem cīņā ar smēķēšanu.

Zinātnieki aicina mainīt PVO politiku tabakas kaitējuma mazināšanā

Lai mazinātu cigarešu smēķēšanas izraisīto nāves gadījumu skaitu, nozares vadošie zinātnieki un ārsti kopīgā vēstulē aicina Pasaules Veselības Organizāciju (PVO) pārskatīt līdzšinējo politiku smēķēšanas apkarošanas un mazināšanas jomā atbilstoši jaunākajiem zinātnes un medicīnas atklājumiem.

Stingri liegumi rosina tos apiet

Alternatīvo tabakas izstrādājumu apriti svarīgi racionāli kontrolēt, nevis ierobežot un aizliegt.

Eksperti: Latvijā nepieciešams saprātīgs regulējums bezdūmu produktiem

Šodien Bezdūmu nozares asociācijas rīkotajā seminārā par smēķēšanas kaitējuma mazināšanu, piedaloties Latvijas un ārvalstu ekspertiem, tika prezentēta jaunākā socioloģisko pētījumu firmas KANTAR veiktā aptauja, kas liecina, ka 26% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem regulāri lieto tabaku un nikotīnu saturošus produktus, savukārt 9% tos lieto atsevišķās reizēs. Pētījums rāda, ka 90% smēķētāju uzsāk smēķēt ar cigaretēm, tāpēc semināra eksperti diskutēja par smēķēšanas kaitējuma mazināšanas iespējām, akcentējot nepieciešamību pēc saprātīga un atbilstoša regulējuma tieši mazāk kaitīgajiem nikotīna produktiem.

Ņujorkas štats aizliedz aromatizētās e-cigaretes

ASV Ņujorkas štats otrdien kļuvis par otro pavalsti, kas aizliegusi aromatizētās elektroniskās cigaretes, šādu lēmumu pieņemot pēc vairākiem ar veipošanu saistītiem nāves gadījumiem, kuru dēļ vairojušās bažas par šo produktu, kas ilgstoši uzskatīts par nekaitīgāku nekā tradicionālās cigaretes.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide