Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Skotija

Aptauja: Skotijā leiboristi apsteidz SNP

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās Skotijā 37% vēlētāju apņēmušies balsot par leiboristiem, bet par Skotu Nacionālo partiju 33%, liecina aptauja, ko pēc laikraksta The Scotsman pasūtījuma veicis pētījumu centrs Savanta.

Skotijas neatkarību atbalstošās partijas vienojas

Skotu nacionālā partija (SNP) noslēgusi vienošanos ar Zaļo partiju, nodrošinot vairākumu parlamentā. Valdības vadītājas Nikolas Stērdženas mērķis ir līdz 2023. gada beigām sarīkot referendumu par Skotijas neatkarību no Apvienotās Karalistes, taču pret to kategoriski iebilst valdība Londonā.

Lielbritānijā notiek reģionu parlamentu un pašvaldību vēlēšanas

Lielbritānijā ceturtdien notiek pirmās pašvaldību un reģionālās vēlēšanas kopš Brexit un pandēmijas sākuma, un galvenā uzmanība pievērsta reģionālā parlamenta vēlēšanām Skotijā, kur aicinājumi uz vēl viena neatkarības referenduma sarīkošanu bijis viens no galvenajiem priekšvēlēšanu tematiem.

Skotija ceļā uz vēl vienu neatkarības referendumu

Šodien notiekošajās Skotijas parlamenta vēlēšanās izredzes iegūt vairāk nekā pusi no 129 deputātu mandātiem ir Skotu Nacionālajai partijai (SNP). Priekšvēlēšanu kampaņa apliecina, ka aktualizēsies jautājums par jauna neatkarības referenduma rīkošanu, jo izstāšanās no Apvienotās Karalistes ir SNP līderes un Skotijas valdības vadītājas Nikolas Stērdženas kvēlākais sapnis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide