Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Rīgas Jūgendstila centrs

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs svin 15 gadu jubileju

Aprīlī muzejs Rīgas Jūgendstila centrs svin piecpadsmit gadu jubileju. Tā darbības laikā izveidots plašs un daudzveidīgs krājums, pulcēts liels apmeklētāju skaits un veidotas neskaitāmas izstādes un sarīkojumi. No 24. marta līdz 30. jūnijam atzīmējot jubileju, muzejs aicina uz izstādi Rozentāls. Purvītis. Valters, kurā eksponēti izcilo jūgendstila laika mākslinieku darbi no Kukšu muižas privātkolekcijas, informēja muzeja pārstāve Jūlija Trofimova.

Muzejā Rīgas Jūgendstila centrs skatāma izstāde Ziemassvētku brīnums

Muzejā Rīgas Jūgendstila centrs norisināsies izstāde Ziemassvētku brīnums. Jūgendstila interjerā iemirdzēsies īpaši veidoti telpu un eglīšu dekori. Līdzās vēsturiskajiem rotājumiem varēs apskatīt arī oriģinālus mākslas darbus un fotogrāfijas. Apmeklētājus priecēs arī atklātnes ar Ziemassvētku tematiku. Izstādi veidojušas mākslinieces Tamāra un Aleksandra Čudnovskas.

Rīgas Jūgendstila centrs prezentē Rīgu starptautiskā jūgendstila festivālā Barselonā

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs Rīgas Jūgendstila centrs piedalās starptautiskā jūgendstila izstādē - festivālā Barcelona Modernista Fair, kas notiek no 27. līdz 29. maijam Barselonā. To rīko organizācija Art Nouveau European Route un Barselonas pilsētas dome. Muzeja speciālisti prezentē Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un Rīgu kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Muzejā Rīgas Jūgendstila centrs skatāmi tradicionālie moldāvu tautas tērpi

Atzīmējot Latvijas Republikas un Moldovas Republikas diplomātisko attiecību 30 gadus, muzejā Rīgas Jūgendstila centrs skatāma izstāde Tradicionālā Moldāvu Blūze “Ia” – kultūras identitātes elements. Krāšņās moldāvu blūzes ar rūpīgi izšūtām piedurknēm, ko sauc par altiță, veido saiti starp pagātni un mūsdienām, veicinot rokdarbu tradīcijas pārmantojamību nākotnē.

Prāgā tiks atklāta izstāde par Rīgas jūgendstilu

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs Rīgas Jūgendstila centrs sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Čehijā 30. novembrī Prāgas Rātsnamā atklās izstādi Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla

Katrai eglītei savs stāsts. Kāds ir tavai?

Sanācis ne tā, kā bija plānots. Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs savu interjeru šajā svētku gaidīšanas laikā greznoja ar četrām īpaši izrotātām eglēm un bija sagatavojis izstādi Ziemassvētki Rīgā. Bet muzeji un izstādes kādu laiku nu būs ciet. Tomēr ir iespēja apskatīt fotogrāfijas muzeja mājaslapā www.jugendstils. riga.lv. Iespējams, tas rosinās pārcilāt pašam savu eglīšu rotājumu kasti – gan tajā atradīsies kāda mantiņa ar īpašu stāstu.

Jūgendstila muzejā būs skatāma Deboras Lagrasas latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla

No 14. augusta līdz 22. novembrim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina aplūkot amerikānietes Deboras Lagrasas izstādi Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla. Autore sniedz savu skatījumu, kā simbolisms, mīts, teika, latvju dainas un jūgendstila arhitektūra var sniegt iedvesmu radošai domāšanai un mākslinieciskai jaunradei mūsdienās. 27 tušas un krāsu zīmējumi ar skulpturāliem reljefiem rosina ikkatru skatītāju no jauna ieraudzīt Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības starptautiskā kontekstā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide