Vismaz 514 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti un 610 rezidenti ir iesaistījušies Covid-19 pacientu ārstēšanā Rīgā un reģionos, savukārt vēl 115 studenti plāno pievienoties tuvākajā laikā, aģentūru LETA informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.
Ceturtdien, 18. februārī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās atvērtā diskusija par rezidentūru, kurā piedalījās studenti, RSU Tālākizglītības fakultātes dekāne asoc. prof. Ilze Grope, RSU Rezidentūras daļas vadītāja doc. Zane Ābola, Veselības ministrijas (VM) pārstāvji*. Tikšanās mērķis bija iepazīties ar jauno rezidentūras noteikumu grozījumu projektu, iepazīties ar studentu redzējumu par rezidentūru Latvijā, atbildēt uz topošo ārstu jautājumiem.
Latvija no nākamā gada pievienojas automātiskajai informācijas apmaiņai starp valstu nodokļu administrācijām, kuras ietvaros Latvijas kredītiestādes un apdrošināšanas sabiedrības sniegs citu valstu nodokļu administrācijām to rīcībā esošo informāciju par nerezidentu kontiem un ienākumiem. Tas nozīmē, ka arī Latvijas Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņems šādu informāciju par Latvijas rezidentiem, kas izmanto kredītiestāžu pakalpojumus citās valstīs, atgādina starptautiskā auditorkompānija EY.
Medicīnas studijas Latvijā šogad beidz 280 studentu, bet rezidentūras vietu ir tikai 180. Uz šīm rezidentūras vietām pretendē arī tie, kas rezidentūrā neiekļuva pērn un aizpērn, šo gadu vai divus čakli strādājuši uzņemšanas nodaļā vai neatliekamās palīdzības dienesta automašīnā, tagad alkst līdz ar rezidentūru iegūt sertifikātu un strādāt savā profesijā. Liela daļa aizbrauc tālāk mācīties un strādāt uz Rietumeiropu, Latvijai šie ārsti zaudēti uz mūžiem.
Latvijas valsts iestādēm jāvienkāršo prasības attiecībā uz piederības rezidences valstij pierādīšanu, lai ļautu uzņēmumiem savlaicīgi norēķināties par ārvalstu darbinieku sniegtajiem pakalpojumiem, tādejādi atvieglojot uzņēmumu darbību un izskaužot algas aploksnēs, norāda tulkošanas uzņēmuma euroscript Baltic direktore Ilzes Puntuka.