Lai veicinātu šo sociāli atbildīgo soli palīdzēt veselības aprūpes sistēmai krīzē, RSU sākusi studentu darbu pielīdzināt mācību praksei, kā arī atbalstīt studentus ar stipendiju.
No 483 RSU studentiem, kas devušies palīgā ārstniecības iestādēm, vairāk nekā 300 studentu pārstāv Medicīnas fakultāti, 144 - Rehabilitācijas fakultāti, bet 70 - Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāti. No šiem jauniešiem 40 palīdz Covid-19 slimnieku ārstniecībā Latvijas reģionos.
Vienlaikus Covid-19 ārkārtas situācijas risināšanā patlaban ir iesaistījušies 89% jeb 610 RSU rezidenti, kuri gan pieslēgti darbam Covid-19 nodaļās, gan savā specialitātē strādā ar Covid-19 pacientiem. No viņiem 84 strādā reģionālajās ārstniecības iestādēs.
RSU studentu darbu Covid-19 pacientu ārstniecībā veicina, pielīdzinot šīs darba vidē gūtās prasmes un kompetences studiju kursa daļai vai praksei. Studenta nopelni var tikt augstu novērtēti arī citā veidā, par to lemjot katrai fakultātei atsevišķi, piemēram, paaugstinot attiecīgā klīniskā cikla noslēguma eksāmena vērtējumu par vienu balli.
LETA jau vēstīja, ka novembra sākumā augstskola paziņoja par lēmumu atbalstīt studentus arī finansiāli, izveidojot stipendiju fondu medicīniskās izglītības un veselības aprūpes programmas studējošajiem, kas brīvprātīgi iesaistījušies darbā veselības aprūpes iestādēs Covid-19 infekcijas apkarošanā. Stipendiju fondam novirzīti 140 000 eiro no RSU ietaupītajiem un pašu pelnītajiem līdzekļiem.