Ko Jūs darītu, ja saskartos ar depresiju? Kāda palīdzība būtu efektīva un zinātniski pierādīta? Kas būtu drošākais palīdzības veids, ja depresija piemeklētu Jūsu bērnu vai radinieku?
Psihisko traucējumu skaits pasaulē pieaug, un tie kļūst aizvien smagāki. Arī bērnu un jauniešu vidū, intervijā ar Aismu Orupi uzsver PRC vadītāja un bērnu psihiatre Anete Masaļska.
Par reliģijas lomu cilvēka dzīvē ar psihoterapijas speciālistu, reliģijas psiholoģijas kursa docētāju Latvijas Universitātē Nilu Konstantinovu sarunājas Baiba Krastiņa.
Ikviens ikdienā nepārtraukti uzticas un paļaujas uz citiem cilvēkiem. Ejot pa ielu, mēs paļaujamies, ka visi ievēros satiksmes noteikumus, ēdnīcā uzticamies pavāriem, sadzīvē uzticamies draugiem, kolēģiem un pat svešiem cilvēkiem, piemēram, frizierim. Uzticēšanos mūsdienās pieminam bieži. Īpašu aktualitāti tā ieguvusi pirmsvēlēšanu laikā, turklāt ir arī šī gada sarunu festivāla LAMPA galvenais vadmotīvs. Vai uzticēšanās spēja ir attīstāma un kā to veiksmīgi pilnveidot, stāsta klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Zane Krūmiņa.
Latviešiem ir ļoti daudz apsveicamu īpašību - uzņēmība, neatlaidība, izturība -, bet latviešos arī ir pietiekami daudz īpašību, kā vainas izjūta, kauna izjūta, bailes, kas ļoti bieži traucē sasniegt mērķus, kurus mēs paši sev izvirzām," sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma atklāja Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts Artūrs Ancāns.
Tas, ka aktīvs dzīvesveids ir veselīgāks par pasīvu sēdēšanu un atpūtu pie TV ekrāniem, šķiet, nevienam vairs nav jāpierāda. Taču kāda ir sakarība starp izkustēšanos un mūsu prātu, līdz ar to arī labu garastāvokli un pat dzīves ilgumu? Kā kustības var palīdzēt pārvarēt grūtus dzīves posmus un neieslīgt depresijā? SestDiena ieskatās fiziskās aktivitātes un prāta saistībā.
Pēdējos desmit gados bijuši vairāki centieni izstrādāt likumu, kas ļautu sakārtot Latvijas psihologu nozares darbību, taču dažādu nesaskaņu dēļ līdz spēkā esošam regulējumam tā arī nav sanācis nonākt. Tomēr skaidrs, ka ļaut psihologiem strādāt likumdevēja neregulētā vidē nav prātīgi, ņemot vērā faktu, ka viņi, piemēram, gatavo atzinumus policijai un bāriņtiesām, trešdien vēsta laikraksts Diena.
Nākamajā nedēļā, 28.oktobrī plkst.10, Latvijas Universitātē (LU) norisināsies konference Atbalsts pozitīvai uzvedībai, kuras galvenā tēma būs vardarbības bioloģiskie, psiholoģiskie un pedagoģiskie aspekti.
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība), atkāpjoties no amata, ir parādījis Latvijas politiskajā vidē nepieredzētu uzvedības modeli, kas par Zolitūdes traģēdiju sērojošajai Latvijas sabiedrībai var sniegt gaidīto cerību par situācijas uzlabošanos, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Latvijas Klīnisko psihologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Marija Ābeltiņa.