Ko Jūs darītu, ja saskartos ar depresiju? Kāda palīdzība būtu efektīva un zinātniski pierādīta? Kas būtu drošākais palīdzības veids, ja depresija piemeklētu Jūsu bērnu vai radinieku?
Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatre Marina Loseviča tiek turēta aizdomās par psihiatrijas diagnožu viltošanu, palīdzot diviem pacientiem izvairīties no valsts valodas prasmes pārbaudes, noskaidroja aģentūra LETA.
Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, katrs četrpadsmitais Latvijas iedzīvotājs 15–64 gadu vecumā cieš no depresijas un 60–80% no pašnāvību upuriem bijuši depresijā – šī saslimšana ir viens no būtiskākajiem pašnāvības riska faktoriem. Tomēr lielākā daļa cilvēku Latvijā, kuri cieš no depresijas, slimības stigmas dēļ pēc palīdzības nevēršas vai to meklē novēloti, liecina intervijas ar ārstiem psihiatriem un depresijas pacientiem, ko veikusi Latvijas Psihiatru asociācija (LPA) nule sāktās kampaņas Depresijas cena ietvaros.
Ar Latvijas Psihiatru asociācijas prezidentu profesoru Māri Taubi par depresijas izplatību sabiedrībā un mēģinājumiem glābt cilvēku dzīvības sarunājas Ilze Brinkmane
Lai veicinātu psihoterapijas pieejamību pusaudžiem un jauniešiem, informācijas tehnoloģiju uzņēmums TietoEVRY ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru no 10.jūnija nodrošinās bezmaksas mentālās veselības pārbaudes punktu Jaunās Teikas kopstrādes telpu Teikums terasē, informēja uzņēmuma pārstāve Inga Grencberga.
Daudz līdzekļu tiek ieguldīts, lai kādu pārliecinātu, cik nozīmīgi ir vakcinēties, lai ātrāk izkļūtu no pandēmijas krīzes. Daudz grūtāk izrādījies izprast un sniegt atbalstu lielai sabiedrības daļai, kuri vieni nevar izkļūt no visdažādākajām krīzes situācijām. Varbūt vadzis ir lūzis, bet varbūt budžetā novirzītie 7,12 miljoni eiro, lai mazinātu Covid-19 negatīvo ietekmi uz sabiedrības psihisko veselību, rosinājuši izstrādāt vairākus lēmumu projektus par valsts apmaksātu psihoterapeitu un psihologu pieejamību iedzīvotājiem arī ar vidējiem un zemiem ienākumiem.
Par psihiskās veselības problēmām, atkarībām un to, kur meklēt palīdzību, intervijā ar Aismu Orupi stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Psiholoģijas laboratorijas vadītāja Jeļena Koļesņikova.
Eiropas pusaudžu psihiskā veselība kopš 2014.gada ir pasliktinājusies, konstatēts otrdien publicētā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) reģionālās nodaļas pētījumā, kas aptver 45 valstis.