Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Partiju finansēšana

Pašreizējā kārtība ir diskriminējoša

Partijas Mēs – Talsiem un novadam valdes loceklis Edgars Zelderis intervijā Rūtai Kesnerei apgalvo, ka valsts finansējuma palielinājums politiskajām partijām ir pārāk liels.

Lielākās partijas pērn ziedojumos saņēmušas 1,2 miljonus eiro

Lielākās partijas pagājušajā gadā ziedojumos saņēmušas 1 251 183 eiro, un visvairāk ziedots Attīstībai/Par!, Vienotībai un Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informācija.

Partijām būs atbildīgāk jāizturas pret tām piešķirto finansējumu

Plānots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sagatavotie grozījumi likumā par politisko organizāciju finansēšanu varētu stāties spēkā no nākamā gada 1. jūlija vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu. Izmaiņas likumā paredz, ka, piemēram, ja pārkāpumu ir veikusi partija, atbildība tiek piemērota konkrētās partijas valdei, savukārt, ja partijai ir vairāki valdes locekļi, sods tiek piemērots katram no viņiem.

Likumprojektu par partiju finansējuma palielināšanu sola apstrīdēt ST

Ja Saeima nākamnedēļ galīgajā lasījumā līdz šim atbalstītajā redakcijā akceptēs grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas paredz daudzkārtīgu valsts budžeta finansējuma palielināšanu partijām, likums tiks apstrīdēts Satversmes tiesā (ST), šodien parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā solīja organizācijas Pro Bono Publico līdzdibinātāja, valdes locekle Kristīna Blumberga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide