Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā 0 °C
Sniega pārslas
Ceturtdiena, 20. janvāris
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Mediķu algas

Ārsti vienoti ar arodbiedrību

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir pievienojusies Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) prasībai par vismaz 10% atalgojuma palielinājumu visiem veselības aprūpē strādājošajiem nākamajā gadā.

Iesniegtas streika prasības

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pirmdien ir iesniegusi Veselības ministrijai (VM) streika prasības, prasot palielināt darba samaksu veselības jomā strādājošajiem.

Sāk gatavoties streikam

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir sākusi gatavoties streikam saistībā ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli, jo Veselības ministrija (VM) atteikusies nākamā gada budžeta līdzekļu pieprasījumā iekļaut darba samaksas pieaugumu jaunākajam medicīniskajam personālam (māsu palīgiem) un atbalsta jeb tehniskajam personālam, tajā pašā laikā plānojot darba samaksas pieaugumu ārstiem un māsām aptuveni 9% apmērā.

Diskusijas raisa atalgojums

Veselības ministrijas (VM) pieprasītais papildu finansējums prioritārajiem pasākumiem nākamā gada budžetā ir 719,5 miljoni eiro. Šā gada veselības budžets ir viens miljards 500 miljonu eiro. Par to vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju informēja VM valsts sekretāre Indra Dreika un valsts sekretāres vietnieks finanšu jautājumos Boriss Kņigins. Vieni no finansiālajā ziņā ietilpīgākajiem prioritārajiem pasākumiem ir saistīti ar atbalsta plānu onkoloģijai, psihiatrijas atbalsta pasākumiem, paliatīvās aprūpes attīstību un atbalstu retajām slimībām. Šiem mērķiem papildus tiek prasīti teju 427 miljoni eiro.

Piešķir papildu 3,66 miljonus eiro mediķu virsstundu apmaksai

Lai apmaksātu mediķu un citu darbinieku virsstundu darbu, kas saistīti ar Covid-19 jautājumu risināšanu un seku novēršanu, Ministru kabinets otrdien no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem piešķīra 3,66 miljonus eiro.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide