Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas Zinātņu akadēmija

LZA grib izveidot Silīcija ieleju

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) līdzšinējā darbība savas elitārās ievirzes dēļ bijusi introverta, tāpēc lielai daļai sabiedrības, tostarp politiķiem un ierēdņiem, kļuvusi tāla un neizprotama, uzskata jaunievēlētais LZA prezidents Ivars Kalviņš. Viens no iemesliem, kāpēc tā noticis, – LZA finansējuma nodrošināšana nekad nav bijusi politiķu prioritāte. Ja 2018. gadā akadēmijas budžets bija kopumā nedaudz lielāks par miljonu eiro, no tiem 431 672 eiro atvēlot pamatdarbības nodrošināšanai, 568 678 eiro – emeritēto zinātnieku atbalstam, tad šogad tas bijis vēl mazāks.

LZA akadēmiķis: Himna solo izpildījumā ir kārtējā ASV kultūras invāzija

Ekspertu konsīlijā par valsts himnas atskaņošanas praksi nepiedalījos, tomēr uzskatu, ka šādai sarunai bija jēga un problēma tajā ir. Ne visi uzmanīgi ir lasījuši pasākuma programmu. Neizteikšos arī par pareizu himnas atskaņošanu. Tas ir jautājums, kas jārisina speciālistiem mūzikas jomā. Galveno problēmu saskatu jautājumā, vai ir pieļaujams himnas izpildījums solista izpildījumā svinīgos pasākumos.

Godināti pagājušā gada izcilāko zinātnisko sasniegumu autori

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) telpās svinīgā ceremonijā šodien godināti un apbalvoti 2015.gada izcilāko zinātnisko sasniegumu autori - par nozīmīgākajiem atzīti 11 sasniegumi gan teorētiskās, gan lietišķās zinātnes nozarēs.Par ļaundabīgo audzēju profilakses un skrīninga pētījumu veikšanu Latvijā godināti 12 akadēmiķi.

LZA pauž bažas par koncertzāles Rīga drošību

Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) izvietotā koncertzāle Rīga varētu nebūt droša, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā pauda LZA valdes priekšsēdētājs Valdis Kampars.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide