Iztikas minimuma groza jauno apmēru varētu nosaukt vien 2020.gadā, jo Labklājības ministrija vēl cenšas atrast pētniekus aprēķina metodoloģijas izstrādei. Kā vēsta LNT Ziņas, mūsdienām atbilstošais iztikas minimums, visticamāk, nebūšot viena konkrēta summa, bet gan vairākas, atkarībā no mājsaimniecības tipa un cilvēku skaita tajā.
Šā gada jūlijā vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, bija par 1,7% augstāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Jūlijā iztikas minimums Latvijā sasniedza 174,27 latus, tādējādi gada laikā pieaugot par 3,9% jeb 6,57 latiem, aģentūra BNS uzzināja Centrālajā statistikas pārvaldē.Tostarp izdevumi pārtikas preču iegādei no iztikas minimuma jūlijā bija 53,11 latu, kas ir par 10,9% jeb 5,23 latiem vairāk nekā 2010.gada attiecīgajā laika periodā.
Pēc Korupcijas novēršanas un
apkarošanas biroja (KNAB) uzskata, par neadekvāti zemu atalgojumu
pašreizējos ekonomiskajos apstākļos ir uzskatāms tāds ienākumu
līmenis, kas pēc nodokļu samaksas ir mazāks par 488 latiem, teikts
KNAB nule izstrādātajā ziņojumā.
Iztikas minimums turpina iekarot jaunas virsotnes, šā gada jūnijā sasniedzot savu līdz šim augstāko līmenī - 176,63 latus vienam iedzīvotājam, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.
Šā gada maijā iztikas minimums sasniedzis visu
laiku augstāko līmeni - 176,11 latus vienam iedzīvotājam, liecina
Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.
Šā gada februārī iztikas minimums palielinājies līdz 172,28 latiem, sasniedzot pēdējo 23 mēnešu augstāko līmeni, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.Augstāks par šogad februārī fiksēto rādītāju iztikas minimums bija vien 2009.gada martā - 172,49 lati.Šā gada janvārī iztikas minimums bija 171,41 lats, kas nozīmē, ka mēneša laikā tas audzis par 87 santīmiem jeb 0,5%.