Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +3 °C
Skaidrs
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Informācijas tehnoloģijas

Gribējās vairāk domāt

Viena no Haralda Liepiņa mīļākajām anekdotēm par programmētājiem ir šāda. Sieva saka vīram: "Aizej uz veikalu, atnes pienu. Ja ir olas, atnes desmit," un vīrs no veikala pārrodas ar desmit pieniem. Tieši tā tas dzīvē dažkārt arī notiek, jo programmētāji ir diezgan tieši cilvēki, kas teikto mēdz uztvert burtiski, smejoties komentē Haralds. Kopš pirms sešarpus gadiem viņš pats no pārdošanas speciālista kļuva par programmētāju un sāka strādāt IT nozarē, arī sevī ir novērojis līdzīgu domāšanas veidu.

Mazā IT jauda traucē mācībās

Attālināto mācību laikā gan pedagogiem, gan skolēniem ļoti būtisks ir tehniskais nodrošinājums, tostarp interneta jauda. Patlaban 280 skolām tā ir nepietiekama. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar pašvaldībām un privātajiem partneriem ieplānojusi līdz nākamā mācību gada sākumam ievērojami uzlabot situāciju, īstenojot projektu Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai. Šim mērķim šogad atvēlēti 600 000 eiro.

Vai mobilie maki ikdienas maksājumos aizstās bankas?

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, pēdējos pārdesmit gados pasaule piedzīvo nepieredzēti strauju maksājumu metožu maiņu. Īpaši tas jūtams Latvijā, kur līdz pat neatkarības atjaunošanai bija pieejama tikai skaidra nauda. Pirmajā neatkarības desmitgadē mūsu valsts tautsaimniecībā nozīmīgu lomu sāka spēlēt komercbankas un līdz ar tām ienāca arī norēķinu kartes, neatkarības otrajā desmitgadē attīstījās maksājumi internetā, bet pašlaik ienāk mobilie maksājumi un līdz ar to arī dažāda veida ''mobilie maciņi''. Tomēr, augot mobilo maksājumu popularitātei, rodas jautājums: vai ikdienas maksājumos mums vispār vajag bankas?

Digitālā transformācija – iespēja visām jomām

Tehnoloģijas, it īpaši ceturtās industriālās revolūcijas laikā, ir vienīgais man zināmais veids, kā turpināt nacionālo kultūru un iznest to pasaulē – intervijā Guntaram Gūtem pauž SIA Latvijas Mobilais telefons prezidents Juris Binde.

Aicina novērst dezinformāciju

''Covid-19 ir izraisījušas vai vismaz vairo 5G (piektās paaudzes) tehnoloģijas''; ''tās grauj cilvēku imunitāti un novājina organismu'' – šādi un līdzīgi apgalvojumi klejo Eiropas Savienības (ES) informatīvajā telpā, īpaši sociālajos tīklos.

Ir iespējas, nav prasmju

Steidzami jāpiesaista, jāizglīto un jāapmāca veselības aprūpes profesionāļu paaudze, kas pārvalda datu analīzi, un vienlaikus arī jāpaaugstina pašreizējā nozares darbaspēka digitālās prasmes, lai veselības aprūpes joma varētu pilnībā izmantot mākslīgā intelekta (MI) sniegtās iespējas, secināts nesen publicētā EIT Health un McKinsey & Company ziņojumā Pārveidojot veselības aprūpi ar MI. Ietekme uz darbaspēku un organizācijām.

Humanitārā pagātne netraucē

"Cilvēks var iemācīties visu!" saka Alise Desmitniece, kura jau četrus gadus strādā lielākajā Ziemeļeiropas IT uzņēmumā TietoEVRY, taču pati ir cilvēks ar humanitāras ievirzes interesēm un izglītību. Alise ir ieguvusi bakalaura grādu tulkošanā Ekonomikas un kultūras augstskolā, un šī nodarbe viņu interesē joprojām.

Zoom kļuvis par jauno kultūrfenomenu

Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ radusies nepieciešamība pēc rīkiem, kas palīdz attālinātas videokonferences režīmā rīkot darba sanāksmes, organizēt mācību procesu skolās un augstskolās, kā arī vienkārši socializēties ar draugiem un radiem, ļāvusi eksplozīvu izaugsmi un izcilus darbības finanšu rezultātus sasniegt videokonferenču platformas piedāvājošajām firmām.

Baltijas jūras reģiona forumā 5G Techritory vērtēs pirmā gada pieredzi 5G ieviešanā

No 11. līdz 12. novembrim Rīgā jau trešo reizi notiks viens no nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forums 5G Techritory” pulcējot vadošus jomas ekspertus no visas pasaules. Šī gada foruma nosaukums Gads pēc 5G ieviešanas: pirmā pieredze un mācība nākotnei. Pielāgojoties situācijai pasaulē, pirmo reizi pasākums notiks virtuāli, konferences saturu straumējot no centrālās norises vietas Vefresh inovāciju kvartālā Rīgā, portālu Diena informē pasākuma rīkotāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide