Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Covid-19 vakcīna

Sāk virzību uz obligāto vakcināciju pret Covid-19

Plānots, ka jau šodien Austrijā tiks publiskots likumprojekts, kura pieņemšanas gadījumā Austrija kļūs par pirmo valsti Rietumu pasaulē, kas pasludinājusi visu iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 par obligātu.

Vakcinēt jāsāk ar riska grupu

Covid-19 vīrusa mutācijas notiek straujāk, nekā zinātnieki spēj tās novērtēt. Pasaules Veselības organizācija ir brīdinājusi, ka var paiet vairākas nedēļas, lai noskaidrotu, cik lipīgs ir jaunais omikrona paveids, vai tas izraisa smagāku saslimšanu un cik efektīvas pret to ir tagadējās vakcīnas un ārstēšanas līdzekļi.

Zavadska: Trīs mēnešu intervāls starp vakcīnas pret Covid-19 devām bērnu gadījumā noteikts piesardzības nolūkā

Lēmums noteikt trīs mēnešu intervālu starp pirmo un otro vakcīnas pret Covid-19 devu bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem pieņemts, ņemot vērā apsvērumus saistībā ar potenciālajām blaknēm, kā arī jaunā SARS-CoV-2 omikrona paveida parādīšanos, kas ir raisījis īslaicīgas neskaidrības par pašreizējo vakcīnu efektivitāti pret to, aģentūrai LETA pavēstīja Imunizācijas valsts padomes (IVP) priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.

EZA izvērtē Valneva vakcīnu pret Covid-19

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ceturtdien sāka paātrinātā izvērtējuma procedūru Francijas un Austrijas biotehnoloģiju kompānijas "Valneva" vakcīnai pret Covid-19.

Vakcinācijai aptiekās vēl gatavojas

Saeimā ir pieņemti grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā, atļaujot vakcināciju pret Covid-19 veikt arī farmaceitiem, bet paši nozares pārstāvji vēl ir piesardzīgi un sākuši izvērtēt savas iespējas. Pirms Ministru kabinets noteiks profesionālās kompetences prasības farmaceitiem, kuri veiks vakcināciju, Latvijas Farmaceitu biedrība veikusi aptauju par gatavību iesaistīties vakcinācijas procesā – ieinteresēto skaits patlaban nav liels.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide