Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

Berlīnes kinofestivāls

Dāvja Sīmaņa filma Marijas klusums saņēmusi Berlīnes kinofestivālā Ekumēniskās žūrijas balvu

Nedēļas nogalē noslēdzās 74. starptautiskais Berlīnes kinofestivāls, kurā pasaules pirmizrādi piedzīvoja arī režisora Dāvja Sīmaņa filma Marijas klusums. Sestdien festivāla oficiālajā preses konferencē tika izziņotas un pasniegtas festivāla speciālo žūriju balvas. Režisora Dāvja Sīmaņa filmai Marijas klusums, kas veidota Latvijas filmu studijā Mistrus Media kopprodukcijā ar Lietuvas filmu studiju Broom Films, piešķirta festivāla Ekumēniskās žūrijas balva.

Berlināles tirgus programmā iekļauts latviešu seriāls Padomju džinsi

Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētais seriāls Padomju džinsi piedzīvos pirmizrādi 26. februārī, un uzsāks ceļu pie skatītājiem marta sākumā, bet tas jau tagad gūst atzinību gan Latvijā – 12 nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominācijas, gan ārvalstīs – seriāls izvēlēts Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024 (Berlinale Series Market Selects 2024), kas piedāvā ekskluzīvu priekšskatījumu seriāliem no visas pasaules.

Ar plašu Latvijas dalību šonedēļ sākas Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls

Šonedēļ sākas ikgadējais starptautiskais Berlīnes kinofestivāls (16.02.–26.02.), un tā ietvaros Eiropas Filmu tirgū/European Film Market (EFM) galvenā uzmanība tiks pievērsta Latvijai, Igaunijai un Lietuvai, kas apvienojušās programmā Baltic Countries in Focus. Uz Berlīni dodas liels skaits Latvijas kinoprofesionāļu, lai attīstītu starptautiskas sadarbības iespējas filmām un topošajiem projektiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide