Laika ziņas
Šodien
Migla
Piektdiena, 27. decembris
Inita, Elmārs, Helmārs

Atklājums

Izgudrojumiem un atklājumiem bagāts gads

Enerģētika, kosmosa izpēte, medicīna un tehnoloģijas 2022. gadā piedzīvoja vairākus nozīmīgus mirkļus, kuru atskaņas būs jūtamas vēl desmitgadēm ilgi.

Slepenība un mīklaini "negadījumi" ar īpašu motivāciju

10. februārī plkst.12 Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā notiks slēgta tiesas sēde kriminālprocesā, par kuru Latvijas tiesu portālā tiesas.lv nav norādīts ne tikai apsūdzētās personas vārds, bet – pretēji normatīvo aktu prasībām – arī ne Krimināllikuma panti, pēc kuriem šī persona tiek tiesāta.

Higsa bozona atklāšana varētu sekmēt enerģētikas attīstību

Pamatojoties uz Higsa bozona atklāšanu, iespējami pētījumi, kas ieviestu apvērsumu enerģētikā, papildinot pasaules enerģētikas resursu krājumus, turklāt varētu sagaidīt arī atklājumus par manipulācijām, kas saistītas ar gravitācijas spēku, pieļauj Latvijas zinātnieki, gan uzsverot, ka pagaidām konkrētus, uz Higsa bozona atklāšanu pamatotus pētījumus prognozēt būtu pāragri.

Daugavpils universitātes botāniķi atklājuši jaunu augu sugu

Šopavasar studentu prakses laikā Daugavpils Universitātes botānikas speciālisti atklājuši jaunu prīmulu dzimtas sugu Latvijas un arī Baltijas valstīs - garkausa vairodzeni, informēja augstskolas bioloģijas institūta docents Pēteris Evarts-Bunders.

Japāna atklāj milzīgus derīgo izrakteņu krājumus

Japāna Klusajā okeānā atklājusi jaunus derīgo izrakteņu krājumus, turklāt tik lielā apmērā, ka šīs atradnes ļaus uzturēt valsts augsto tehnoloģiju industriju vismaz 200 gadus, ziņo portāls news.com.au. Apmēram 6,8 miljoni tonnu vērtīgu minerālu, ko Japāna izmanto elektrisko automašīnu, lāzeru un citu produktu ražošanā, atklāti Klusajā okeānā, 2000 km attālumā no Tokijas, aģentūrai AFP paziņoja Tokijas augstskolas profesors Jasuhiro Kato.

Botāniskā dārza dīķī ūdensputni iesējuši retu augu

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza dīķī atrasta reta, apdraudēta un īpaši aizsargājama ūdensaugu suga – pusgrimusī raglape, kuras latīniskais nosaukums ir Ceratophyllum submersum, informēja LU preses centrs. Šis augs ir iekļauts Latvijas Sarkanās grāmatas 2. kategorijā. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide