Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Angela Merkele

Laikmets pēc Angelas Merkeles

Vācijā 26. septembrī gaidāmas Bundestāga vēlēšanas, pēc kurām līdz ar jaunas valdības izveidi beigsies 16 gadu ilgais kancleres Angelas Merkeles varas periods. Galvenie ar šīm vēlēšanām saistītie jautājumi ir: kuras no partijām veidos nākamo valdošo koalīciju, un kāds liktenis gaida Merkeles atstāto politisko mantojumu?

Merkele dodas pēdējā nozīmīgajā ārvalstu vizītē uz ASV

Transatlantisko attiecību stiprināšana ir galvenais vadmotīvs šodien Vašingtonā ieplānotajām sarunām starp ASV prezidentu Džo Baidenu un Vācijas kancleri Angelu Merkeli. Abām valstīm ir vienota pozīcija daudzos globāli svarīgos jautājumos, taču vizītes priekšvakarā vairāk tiek runāts par atšķirīgo — nostāju pret gāzes vada Nord Stream 2 celtniecību un ASV vēlmi iegrožot Ķīnu.

Merkele: Vācija neplāno obligāto vakcināciju

Vācija nedomā sekot Francijas un citu valstu piemēram, nosakot daļai populācijas obligātu vakcinēšanos pret Covid-19, otrdien paziņojusi kanclere Angela Merkele.

Merkele saņēmusi AstraZeneca pirmo poti

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien saņēmusi AstraZeneca Covid-19 vakcīnas pirmo poti, pavēstīja valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts.

Merkeles alianse lems par kanclera kandidātu

Vācijā šoruden beigsies 16 gadu ilgusī kancleres Angelas Merkeles ēra, un pēc 26. septembrī paredzētajām Bundestāga vēlēšanām valdību veidos un vadīs kāds cits politiķis. Partijas jau sākušas gatavoties vēlēšanām, un izņēmums nav arī Merkeles ilgi vadītā konservatīvo alianse. Uz kanclera kandidāta nomināciju pieteikušies gan Kristīgo demokrātu savienības (CDU) līderis Armīns Lašets, gan Bavārijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) vadītājs Markuss Zēders. Kuru no viņiem alianse izraudzīsies par kandidātu, tikšot izlemts pāris nākamajās nedēļās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide