Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Citi

LOK piesaka jauno sporta talantu atbalsta programmu Olimpiskais drafts(1)

Pateicoties sadarbības partneru - privāto uzņēmēju atbalstam, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) piesaka jaunu programmu Olimpiskais drafts, kuras mērķis ir identificēt un atbalstīt individuālo Olimpisko sporta veidu jaunos, talantīgos atlētus vecumā no 16 – 20 gadiem, motivējot sasniegumiem pārejas periodā uz pieaugušo sportu, informē LOK.

Olimpiskā vienība gatava potēties © DIENA(5)

Patlaban uz vasaras olimpiskajām spēlēm Japānā, Tokijā, kas tiek plānotas no 23. jūlija līdz 8. augustam, gatavojas doties 106 dalībnieki no Latvijas: 58 sportisti, 38 treneri, seši medicīnas darbinieki un četras atbalsta personas. Šobrīd visi sportisti ir veseli un var trenēties, izņemot vienu, kurš atkopjas pēc operācijas. Tomēr epidemioloģiskās drošības dēļ viņiem jau līdz maijam vajadzētu potēties pret Covid-19.

Nozīmīga iecere var palikt tikai uz papīra © DIENA(4)

Paralimpiskā sporta centra epopeja ilgst vairākus gadus. Jau 2017. gadā gan Ministru kabinets, gan Saeimas atbildīgā komisija un apakškomisija, gan Nacionālā sporta padome atbalstīja šāda centra nepieciešamību. Tajā pašā gadā valdība uzdeva Labklājības ministrijai (LM) izvērtēt nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanas iespēju šim sporta centram. Tas nav izdarīts vēl līdz šim. Katrai no pusēm ir savs skatījums, kāpēc tā. LM pārmet Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK) dokumentu savlaicīgu nesakārtošanu un neiesniegšanu, bet LPK pārmetumus velta ministrijai.