Viņš aicināja nošķirt iebrukumu Gazas sektorā no iebrukuma Gazas pilsētā, jo tieši tajā ir vislielākais atbalsta punkts palestīniešu kaujinieku grupējumam "Hamas".
Bijušais NBS komandieris skaidroja, ka šāda operācija tika veikta 2014.gadā, kad daļēji tika iznīcināta "Hamas" struktūra. Graubes ieskatā, no tā "Hamas" ir izdarījuši secinājumus, tāpat kā Izraēlas bruņotie spēki.
"Militārie spēki ir pieauguši. Tas liecina, ka operācija būs ļoti asiņaina un sarežģīta. Cilvēkiem nav kur palikt. Sauszemes operācija pilsētā, starp mājām prasīs iedzīvotāju upurus. Operācija būs traģiska," pauda bijušais NBS komandieris.
Atbildot uz jautājumu, kā notiekošais varētu ietekmēt Eiropas politisko un sabiedrisko domu, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts uzsvēra, ka Izraēlas atbildes reakciju uz "Hamas" uzbrukumiem vada politiskā loģika, kas vērsta uz emocionālu stāvokli, kāds patlaban ir Izraēlā, jo nevelti šo situāciju salīdzina ar 11.septembra teroraktiem ASV.
"Militārā rīcība būs ļoti spēcīga. Pieņemu, ka daudzu acīs tā varētu šķist neproporcionāla. Manuprāt, tas varētu raisīt jautājumu par to, vai šajā konfliktā var vai nevar iesaistīties citas arābu valstis. Pieņemu, ka Irāna, kas noteikti līdzdarbojusies plānu radīšanā, gribēja sasniegt mērķi - sagraut miera procesus Tuvajos Austrumos," sacīja Sārts.
Viņa ieskatā, Eiropai būs grūti, taču jāsaprot, ka jau patlaban visvairāk palestīnieši vēršas pie musulmaņiem Eiropā. Tas nozīmēs arī spriedzes pieaugumu, it īpaši atsevišķos Eiropas reģionos, kur situācija arī nav ļoti stabila.
LETA jau rakstīja, ka atbildot uz palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamas" uzbrukumu, Izraēla jau sesto dienu bombardē Gazas joslu, kuru pilnībā aplenkusi, aizliedzot tai piegādāt elektroenerģiju, ūdeni, pārtiku un medikamentus.
"Hamas" sestdien sarīkotajā negaidītajā uzbrukumā Izraēlai, kas ir ļaunākais Izraēlas 75 gadu vēsturē, tika nogalināti 1200 cilvēki, kas lielākoties bija civiliedzīvotāji, un aptuveni 3000 tikuši ievainoti.