Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Znotiņa tiesām atkārtoti norāda: noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās liecinieki jāaicina nav

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa atkārtoti uzsvērusi pārliecību, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās liecinieki uz tiesu nav jāaicina, jo to vairākums nekādus paskaidrojumus tāpat nebūs spējīgi sniegt. "Ko visi šie zicpriekšsēdētāji un zicdirektori no Lietuvas, Baltkrievijas, Kazahstānas vai citām valstīm var paskaidrot par naudas plūsmām uzņēmumā? Viņi neko nespēj pateikt par to, kā notikuši darījumi starp Seišelu salu, Belīzas un Kaimanu salās reģistrētajiem uzņēmumiem, " Znotiņa atzinusi intervijā Latvijas Avīze.

Jau iepriekš ziņots, ka šādu aicinājumu tiesām FID vadītāja izteica pirms vairākiem mēnešiem notikušajās mācībās, ko FID organizēja tiesībsargājošajām institūcijām un tiesnešiem. 

"Es ceru, ka arvien vairāk tiesnešu sapratīs, ka noziedzīgu līdzekļu legalizācijas jomā jūs ļoti lielā, teiksim, tādā strupceļā iebrauksiet, ja sāksiet, piemēram, aicināt uz tiesu milzīgu daudzumu, teiksim, liecinieku vai sāksiet prasīt kaut kādas milzīgi lielas apjomīgas ekspertīzes," mācības sacīja Znotiņa. 

Intervijā Znotiņa tēzi turpina, norādot, ka iztaujāt lieciniekus šajās lietās pārsvarā gadījumu būs bezjēdzīgi – "tie ir tikai nominālie, nevis īstie direktori, aiz tiem slēpjas organizētā noziedzība. Ja tiek aizturēti šo darījumu patiesie organizētāji, tad pret viņu iztaujāšanu jau neviens neiebilst. Savukārt uz Seišelu salām nosūtītie tiesiskās palīdzības lūgumi aizkavē procesu par gadu un nedod pilnīgi neko."

Tādēļ, Znotiņasprāt, Latvijas tiesām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās jāmācās strādāt ar netiešajiem pierādījumiem. 

Kopumā FID vadītāja uzskata, ka paveikts milzīgs darbs, lai sabiedrība izprastu, kas ir noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, kas ir tās apkarošana un kāpēc tā ir svarīga sabiedrībai, tomēr Rīga vēl joprojām neesot uzcelta. 

"Tomēr nekāda iemesla priecāties un uzskatīt, ka viss jau ir paveikts, nav – ārēja spiediena rezultātā īsā laikā ir ieviesta vesela virkne jaunu likumu un prasību. Tagad ir redzamas šīs darbības blaknes – parādījusies vesela virkne vietējo uzņēmumu, kas uzskata, ka šo prasību dēļ viņiem pakalpojumu saņemšana Latvijas finanšu sistēmā ir ļoti grūta vai pat neiespējama. Redzama diezgan izteikta vēlme pateikt sabiedrībai, ka naudas atmazgāšanas novēršanai ieviesto pasākumu dēļ tiek traucēta Latvijas konkurētspēja, nevis domāt par to, kā uzlabot šo konkurētspēju ar "tīriem" līdzekļiem. Tādēļ – darbs nav galā un Rīga vēl joprojām nav uzcelta!" intervijā pauž Znotiņa.

Top komentāri

oma
o
Ar interesi gaidu, kad Znotiņa spers nākamo soli un paziņos, ka vispār šajos jautājumos nekāda tiesa nav vajadzīga, jo pilnīgi pietiek ar to, ka Znotiņai liekas, ka tur ir kaut kas aizdomīgs!
ASV protektorāts Latvija
A
Ak kāda gudriniece uzradusies!!! Un kā lai tiesa pārliecinās, ka tie ir nevis īsti, bet zicpriekšsēdētāji?
222
2
Nē, nu, Ok, tur savs racionālais grauds ir, bet izklausās tiešām smieklīgi. Liecinieki neko nezina, dokumenti visi viltoti - tātad nevajag ne lieciniekus, ne pierādījumus. Pietiek ar viedokli. Vainīgos nozīmēs komiteja. :D
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sprādziens un ģeopolitika(5)

Starp Čehiju un Krieviju turpina vērsties plašumā vērienīgs diplomātisks skandāls, kura sākumam par iemeslu kļuva Čehijas drošības dienestu paziņojums, ka Krievijas izlūkdienesti ir saistīti ar spr...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē