"Jau otrdien tiekamies ar E-klases, Uzdevumi.lv un Mykoob veidotājiem, lai apzinātu, kādas ir iespējas mācību procesu organizēt attālināti. Ja būs tāda nepieciešamība, tad ir aplēsts, ka attālinātas mācības varētu organizēt divu līdz četru nedēļu garumā," izteicās Šuplinska.
Trešā opcija, kuru IZM pagaidām vēl tikai apsver, ir saistīta ar mācību gada pagarinājumu, norādīja Šuplinska, gan paužot cerību, ka pie šiem līdzekļiem ķerties nevajadzēs.
Ministre piebilda, ka otrdien visām skolām tiks izsūtīta vēstule, kurā skolas tiks aicinātas apzināt situāciju saistībā ar skolēnu brīvlaiku. Šuplinska skaidroja, ka no 16. līdz 20.martam brīvlaikā dosies 1. līdz 11.klašu skolēni, bet no 23. līdz 27.martam - 12. klašu skolēni. Ja kādi skolēni dosies ceļojumā uz Covid-19 riska skartajām valstīm, vecākiem pēc atgriešanās būs jānodrošina 14 dienu karantīna. Skolas tiks aicinātas apzināt skolēnu ceļojumu plānus.
Savukārt augstākās izglītības iestādēm, sevišķi tām, kuras organizē starptautiskus pasākumus un konferences, IZM iesaka izvairīties no zinātniskiem braucieniem uz valstīm, uz kurām nav ieteikts doties. Tā vietā Šuplinska aicināja izmantot videokonferenču iespējas.
LETA jau vēstīja, ka koronavīrusa dēļ mājas karantīna Latvijā noteikta vairāk nekā 160 cilvēkiem. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs stāstīja, ka lielākoties šie cilvēki ir infekcijas skarto lidmašīnu pasažieri.
Latvijā līdz šim apstiprināti seši saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, no tiem pēdējie pieci ir vienas grupas tūristi, kuri inficējušies Itālijā.
Līdz šim visiem Latvijā reģistrētajiem Covid-19 pacientiem slimība norit vieglā formā.
Pīle