Viņa sacīja, ka tiesā saņemto sūdzību skaits par Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem nu ir mērāms vairākos desmitos.
Pirmā lieta, kurā apvienoti vairāki pieteikumi, ir iztiesāta. Viņa atgādināja, ka tā bija par azartspēlēm, atzīstot, ka ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi interaktīvajām azartspēlēm neatbilst Satversmei.
"Te ir šī cilvēka paša atbildība un brīvība, kurā valstij nevajadzētu iejaukties. Valstij nevajadzētu kļūt par tādu kā aizbildni cilvēkam, kas labāk zina, kā viņam izlietot savu naudu vai brīvo laiku," teica Osipova.
Turklāt viņa pieļāva, ka šī sprieduma kontekstā var skatīties arī uz citiem esošiem ierobežojumiem, kas varbūt nemaz nav saistīti par Covid-19 pandēmiju.
"Mēs esam pateikuši likumdevējam un Ministru kabinetam, ka katrs ierobežojums ir jāizvērtē pirms viņš nonāk līdz cilvēkiem. Ārkārtas stāvoklī, protams, valstij ir lielāka rīcības brīvība un Satversme to pieļauj. (..) Taču arī ārkārtas stāvoklī Satversme turpina darboties un brīvības ierobežojumi ir jāizsver," uzsvēra Osipova.
Tas nozīmē, ka turpmāk, lemjot par ierobežojumiem, valdībai un Saeimai tas ir jāvērtē, skaidroja tiesas vadītāja, piebilstot, ka tiesa turpina saņemt arvien jaunus pieteikumus saistībā ar Covid-19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem.