Šadurskis uzskata, ka vēlēšanu ciklam un konkrēto vēlēšanu tuvumam ir milzīga ietekme.
"Ja nebūtu vēlēšanu 6. oktobrī, nezinu, vai mēs spētu pieņemt deleģējumu Ministru kabinetam izstrādāt jauno mācību saturu, apstiprināt noteikumus par valsts valodu izglītībā, kā arī, par ko man liels prieks, beidzot nospraust mērķi, uz kādu iet mūsu vidusskolas, nosakot kvalitātes prasības," sacīja politiķis.
Amatpersona norādīja, ka esošais mācību standarts ir kā "mūsu pārtikas produktu reklāma "Ēd ar karotīti!"", un, sekojot šim standartam, pedagogi pēc labākās apziņas baro bērnu ar karotīti. Rezultātā jaunietis 19 gadu vecumā nonāk ārpus skolas, augstskolā vai kaut kur citur un joprojām skatās pēc šīs karotītes, sacīja ministrs.
Šadurskis ir pārliecināts, ka jaunietis, kurš absolvējis izglītības iestādi, nevar būt tikai recipients - viņam ir jāspēj arī pašam radīt un dot, piebilstot, ka uz to ir vērsts jaunais mācību saturs.
Tāpat izglītības procesā svarīgas ir vērtības, vērtību sistēma, kurā iekļauta arī demokrātija, teica ministrs. Viņš uzsvēra, ka jaunajos cilvēkos ir jāieaudzina atbildība pret valsti.
"Pilsoniskā sabiedrība ir vienīgais veids, kā var attīstīties demokrātiska sabiedrība. Jo vairāk ir spēlētāju un partneru, kas domā līdzīgi, jo vairāk sabiedrības inertā daļa domās, ka ir kopējās sistēmas daļa," teica ministrs
Viņš ir pārliecināts, ka Latvijas sabiedrība ir gana gudra, lai spētu šajās un nākamajās vēlēšanās nosargāt valsti. "Neticēju "breksitam", bet viņi paspēlējās ar valsti. Neticēju ASV vēlēšanu iespējamajam iznākumam, bet viņi to izdarīja. Franči to neizdarīja, un labi, ka mums ir, uz ko šajā kontekstā skatītes. Ceru, ka šajās un nākamajās vēlēšanās spēsim valsti nosargāt," sacīja Šadurskis, piebilstot, ka sava artava jauno vēlētāju sagatavošanā jādod arī pedagogiem.
Neslāvs
bet ministr!
Tālis