Ministrs uzsver, ka Covid-19 savaldīšanas centieni sev līdzi nesuši ilgstošu nenoteiktības periodu, kas licis pielāgoties arvien jauniem ierobežojumiem, atteikties no ierastās lietu kārtības un stāties pretī nebijušiem izaicinājumiem, taču vienlaikus mums jāgādā par to, lai valstiski svarīgas vērtības paliktu nemainīgas.
Pēdējās dienās aktualizēts jautājums par iespēju atlikt gaidāmās pašvaldību vēlēšanas, kas pēc Pleša domām šim nenoteiktības periodam pievienotu vēl vienu nezināmu mainīgo.
Ministrs ir pārliecināts, ka sabiedrības drošība un veselība ir pirmajā vietā, taču tikpat būtiski ir nodrošināt demokrātijas stūrakmeņu negrūstīšanu, lai iedzīvotāju iespēja realizēt savas tiesības un izvēlēties priekšstāvjus vēlēšanu ceļā netiktu atlikta.
"Lai nodrošinātu sekmīgu pašvaldību vēlēšanu norisi, es aicinu prioritārā kārtā vakcinēt arī CVK personālu, tādējādi iecirkņu darbiniekiem sniedzot nepieciešamo "bruņojumu" pret neredzamo vīrusu, kas jau tā krietni iedragājis mūsu ierasto dzīves ritmu. Ar jaunu jaudu ir atsācies vakcinācijas process, kas vieš cerību, ka vasaras sākumā saslimstības rādītāji varētu būt zemāki un sabiedrības veselība — noturīgāka. Protams, ar cerību vien nepietiek, tādēļ jāizdara visi mājasdarbi un jāsniedz nepieciešamais atbalsts CVK," uzskata ministrs.
Tāpat ministrs norāda, ka pašvaldību vēlēšanu pārcelšana varētu radīt nevajadzīgus sarežģījumus administratīvi teritoriālās reformas kontekstā un vairot nenoteiktību pašvaldību iedzīvotāju vidū. Tā, piemēram, vēlēšanu pārcelšanas gadījumā būtu jāmeklē risinājumi, kas ļautu darboties tām pašvaldībām, kuru pilnvaru termiņš būtu beidzies, reformai stājoties spēkā.
Plešs uzskata, ka CVK personāla vakcinēšana ir viens no veidiem, kā iespējams nodrošināt sekmīgu, saprātīgu un drošu pašvaldību vēlēšanu norisi.