Kā aģentūru LETA informēja Pabrika palīdze, deputāts vērsa uzmanību, ka ceturtdien, 21.septembrī, stājas spēkā lielākā daļa nolīguma, proti, tiek samazināta vai pilnībā atcelta lielākā daļa vēl šodien spēkā esošo tarifu, paverot jaunus apvāršņus Latvijas uzņēmējiem un iezīmējot jaunu pagrieziena punktu ES un Kanādas attiecībās.
"Aicinu uzņēmējus nekavēties un apgūt CETA sniegtās priekšrocības jau no pirmās līguma spēkā stāšanās dienas, tādējādi veicinot sava uzņēmuma un visas valsts ekonomisko izaugsmi," uzsvēra deputāts. Viņš piebilda, ka Kanāda Latvijai ir ciešs un uzticams sabiedrotais politikas un aizsardzības jomā, un pauda gandarījumu, ka tagad ar Kanādu būs iespēja izvērst sadarbību arī ekonomikas jomā.
Eiroparlamentārietis izteicās, ka laikā, kad pasaulē pieņemas spēkā populisms un protekcionisma tendences, ES pierāda, ka tā spēj būt līderis starptautiskajā tirdzniecībā un celt tās standartus, ieviešot dzīvē modernāko, ambiciozāko un visaptverošāko starptautiskās tirdzniecības nolīgumu, kādu ES līdz šim noslēgusi. Paredzams, ka CETA darbosies kā stimuls Eiropas ekonomikai un vecinās tās izaugsmi, viņš atzīmēja.
Pabriks atgādināja, ka ceturtdien spēkā stāsies lielākā nolīguma daļa, būtiski samazinot birokrātisko procedūru apjomu, atvieglojot biznesa saišu veidošanos starp ES un Kanādu, samazinot barjeras savstarpējai preču, investīciju un pakalpojumu plūsmai. Tāpat tiks uzlabotas Eiropas uzņēmumu pozīcijas Kanādas tirgū, paverot jaunas iespējas tādās jomās kā telekomunikācija, enerģētika un jūras transports, kā arī, sniedzot iespēju ES uzņēmumiem piedalīties Kanādas publiskā iepirkuma konkursos.
Savukārt sadaļas par investīciju aizsardzību, pieeju portfeļieguldījumu investīciju tirgum, Investīciju tiesas sistēmu un neautorizētu audiovizuālo ierakstu veikšanu kinoteātros stāsies spēkā brīdī, kad CETA būs ratificēta visu ES dalībvalstu parlamentos. Līdz šim ratifikācija notikusi Latvijas, Dānijas, Spānijas, Čehijas un Horvātijas parlamentos.