Algu palielināšana veicinās to, ka ārsti atgriezīsies valsts sektorā?
Es noteikti gribētu cerēt, ka jā. Ņemot vērā bērnu skaitu Latvijā, būtu ļoti loģiski, ka viss, kas nopietni saistīts ar bērnu slimību ārstēšanu, ir saistīts arī ar Bērnu slimnīcu. Tendencei būtu jābūt tādai, ka ārsti vēlas šeit atgriezties strādāt un uztver BKUS kā savu pamata darbavietu.
Otrs – mums jāspēj piesaistīt jaunos cilvēkus. Universitātes katru gadu saražo diezgan plašu loku ar jaunajiem ārstiem, bet arī viņiem mums ir jāpiedāvā skaidra perspektīva gan atalgojuma, gan izaugsmes ziņā.
Atalgojums pieaugs visiem, vai tiem, kam iepriekš bija zemākas algas?
Algu reformu esam uztvēruši kā plašāku iespēju transformēt mūsu atalgojuma sistēmu, padarot to vienkāršāku, taisnīgāku un labāk saprotamāku. Tas nozīmē mazināt dažādu piemaksu efektu un kaut kādā mērā izlīdzināt samaksu par salīdzināmu stacionāro darbību. Ja šīs atšķirības ir, tad jābūt ļoti skaidri definētam, kāpēc. Atšķirības noteikti saglabāsies ambulatorajā darbā, kā arī tās būs saistītas ar īpašām kompetencēm vai pieprasījumu. Tie varētu būt izņēmumi. Rezultātā lielākais ieguvums būs tiem darbiniekiem, kam bija zemākas algas, un tad proporcionāli citi.
E-veselības sistēma ar laiku attaisnosies?
Man ir grūti abstrahēties no savas pārliecības, jo es ticu, ka bez šādas sistēmas pārskatāmā nākotnē nekas nevar notikt. Igaunijā neviens nav gatavs atgriezties pie dzīves pirms e-veselības.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena trešdienas, 17. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
??