Zemkopības ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka, diskutējot par bioekonomikas attīstības perspektīvām ES un pārrobežu sadarbību šajā jomā, Gerhards uzsvēra industrijas, zinātnes un politikas veidotāju sadarbības lomu bioekonomikas attīstībai.
"Latvijas ieskatā, bioekonomikas attīstībai nozīmīga ir dažādu iesaistīto pušu koordinēta sadarbība gan nacionālā, gan reģionālā mērogā. Labs piemērs tam ir bioekonomikas klasteri vai centri, kas apvieno nepieciešamās kompetences, nodrošinot zināšanu un tehnoloģiju pārnesi, kā arī veicinot inovācijas un pieredzes apmaiņu," min Gerhards.
Ministrijā atzīmē, ka Latvijā, lai attīstītu zinātnisko institūciju un bioekonomikas nozaru uzņēmēju sadarbību, kā arī veicinātu komunikāciju un vienotu izpratni starp zinātniekiem, politikas veidotājiem un industriju, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) ir izveidojusi Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centru.
Centra mērķis ir attīstīt zinātnisko institūciju un bioekonomikas nozaru uzņēmēju, tostarp zemnieku un meža īpašnieku produktīvu sadarbību, izmantojot dažādus atbalsta instrumentus un organizējot pasākumus, lai veicinātu zināšanu pārnesi un komercializāciju.
LETA jau ziņoja, ka ceturtdien, 13.oktobrī, zemkopības ministrs apmeklēja Tartu, lai piedalītos ES un Austrumu partnerības valstu lauksaimniecības ministru sanāksmē un starptautiskajā zinātniskajā konferencē "Aprites bioekonomika - pāreja uz ilgtspējīgu pārtikas ražošanu".