Re:Baltica vadītāja Sanita Jemberga publiskā vēstulē, atbildot uz biroja pārmetumiem, norāda: "Pirmkārt, raksts tiek apšaubīts, pamatojoties uz 2000 EUR starpību aprēķinos. KNAB pārstāvji intervijā mums atzina, ka izmantojuši partiju pirmreizējos iesniegtos datus, mēs aprēķinājām pēc precizētajām deklarācijām (ko partijas arī iesniedz KNAB).Otrkārt, KNAB taisnojas, ka nevarot stāstīt, kā pārbauda, jo tas parādīšot izmeklēšanas metodes."
"Viena loģiska metode ir salīdzināt partiju iesniegtos datus ar no sociālajiem tīkliem saņemtajiem. Dati runā paši: iepriekšējo pašvaldību vēlēšanu kampaņā Twitter no Latvijas nav saņēmis nevienu, Facebook ir 12 pieprasījumus par kontiem un to saimniekiem. Tie attiecas uz krimināllietām, bet KNAB pārskatā par pašvaldību vēlēšanu kampaņas pārbaudēm neviena tāda nav atrodama. Vēl vairāk - tur nav atrodama neviena lieta par pārkāpumiem, piemēram, administratīvo resursu izmantošanu, kampaņai sociālajos tīklos," turpina pētnieciskās žurnālistikas centra vadītāja.
Jemberga uzskatā, ka, ja KNAB ir problēmas iegūt datus no sociālo mediju kompānijām, tad par ir nepieciešams aktīvi runāt un problēmu risināt. Šādas pazīmes žurnāliste, kā pati norāda, nav saņēmusi.
"Ņemot vērā liecības un aizdomas par kremliskas izcelsmes troļļu un hakeru iejaukšanos Rietumvalstu vēlēšanās, sociālo tīklu izmantošana kampaņās ir gan slēptu kampaņas finanšu, gan nacionālās drošības jautājums. Ceram, ka KNAB veltītā kritika par līdzšinējo darbu to motivēs saņemties, nevis līst ierakumos cīnīties ar kritiskiem žurnālistiem," vēstuli pabeidz Jemberga.
Jau vēstīts, ka ceturtdien Re:Baltica publicēja rakstu, kurā žurnālisti secina, ka kamēr "iejaukšanās citu valstu vēlēšanu kampaņās, izmantojot sociālos tīklus, daudzviet kļuvis par nacionālās drošības jautājumu. Latvijā, kur kampaņa sāksies pēc četriem mēnešiem un Krievijas propaganda ir ikdiena, partiju uzraugs KNAB nīkulīgi plāta rokas un nezina, ko iesākt."
Pravietisnejaukais > Sanita
Hūgo Vācietis