Par karikatūras publicēšanu paskaidrojumi prasīti arī pašam Ušakovam. Noslēdzot resorisko pārbaudi saistībā ar vairāku personu iesniegumiem par Ušakova 22. aprīlī ievietoto un izplatīto karikatūru, netika konstatētas tāda noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas būtu par pamatu kriminālprocesa uzsākšanai pēc Krimināllikuma 741.panta.
Tomēr "DP vērš uzmanību, ka šāda veida rīcība neveicina vienotas pilsoniskās sabiedrības veidošanos. Gluži pretēji – šādas publiskās izpausmes veicina sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm," pausts DP vēstījumā.
Latvijas Republikas Satversmes 100. pants ikvienam garantē tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus, un aizliedz cenzūru. Taču jānorāda, ka minētās tiesības nav absolūtas. Izmantojot Satversmē noteiktās tiesības provokatīviem mērķiem, amatpersona demonstrē izpratnes trūkumu par atbildību pret vēlētājiem un valsts drošību, uzsvērusi DP.
Ušakovs aprīļa otrajā pusē sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam spēkratam sabojā riepu, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas - tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.