Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +7 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Karikatūrista skats

Brīvo vistu ēdienkarte © DIENA

Lauksaimniecības preču imports – ne vien asiņainie graudi: Balticovo pircis tūkstošiem tonnu vistu barības no Krievijas, ziņo lsm.lv.

VID+VUGD © DIENA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadība un centrālais aparāts pārcēlušies uz VID ēku Čiekurkalnā. Gata Buravcova zīmējums

Navaļnijs un Putins © DIENA

Starptautiskā sabiedrība asi nosoda Krievijas režīmu, akcentējot Kremļa atbildību par cietumā ieslodzītā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi.

Temīda ar cirvi © DIENA

Satversmes tiesa (ST) sākusi vērtēt valdības lēmumu, kas ļauj cirst jaunākus kokus. Pērn lieta ierosināta pēc Latvijas Dabas fonda, Pasaules Dabas fonda un Latvijas Ornitoloģijas biedrības pieteikuma. Vides organizāciju ieskatā, pieņemot Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus, kas samazina cērtamo koku caurmēru, nav izvērtēta ietekme uz bioloģisko daudzveidību.

Trampa rotaļas ar NATO © DIENA

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps, kurš ir ticamākais Republikāņu partijas kandidāts rudenī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, paziņojis, ka mudinātu Krieviju uzbrukt NATO dalībvalstij, kas nepiešķir pietiekami daudz līdzekļu aizsardzībai.

Ceļvedis uz uzvaru © DIENA

Raidsabiedrība CNN, atsaucoties uz avotiem, apgalvo, ka Krievijas Aizsardzības ministrija ir savervējusi aptuveni 15 000 Nepālas pilsoņu, lai karotu pret Ukrainu.

Vēlirciemā autobuss nepietur © DIENA

Sabiedrībā pieaug sašutums par jauno kārtību, ka pasažieru autobusi nestājas katrā pieturā reģionā, pat ja šoferiem tiek lūgts izlaist pasažieri. Zemgus Zaharāna zīmējums

Karlsons un Brālītis Putins © DIENA

Galēji labējais amerikāņu politiskais komentētājs Takers Karlsons veicis "interviju" ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, ziņo lsm.lv. Gata Buravcova zīmējums.

Uz ASV un Meksikas robežas © DIENA

Iekļūt ASV no Meksikas un krūmos iemest... Latvijas pilsoņa pasi. Šādus kadrus var redzēt ASV raidījuma 60 minūtes ziņojumā par robežpārkāpējiem, kuri caur Meksiku iekļūst ASV, ziņo lsm.lv. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Tēja armijai © DIENA

Nacionālie bruņotie spēki Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra iepirkumā ir saņēmuši Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes pārtikas preces, apstiprināja Aizsardzības ministrijā. Tēja no Krievijas un sāls no Baltkrievijas esot nosūtīti atpakaļ un līdz ēdnīcai tā arī nenonāca.

Progresīvais roks © DIENA

Rīgas domē izraisījās asas diskusijas, lemjot par atbalstu festivāla Positivus rīkošanai galvaspilsētā. Gata Buravcova zīmējums

Piegāde bez noteikumiem © DIENA

Pēc žurnālistu veiktās izpētes policisti reida laikā pieķer ēdienu piegādātājus ar katastrofālā tehniskā stāvoklī esošām mašīnām. Vairākas nedrīkstēja turpināt piedalīties ceļu satiksmē – astoņām automašīnām noņemtas numurzīmes (gan Latvijas, gan Somijas numurzīmes), sešām automašīnām anulētas tehniskās apskates.

Iztukšotais pasts © DIENA

Latvijas Pasts līdz gada beigām visā valstī nerentabilitātes dēļ plāno slēgt 105 pasta nodaļas. 12 no tām fiziski beigs pastāvēt uz visiem laikiem, raksta lsm.lv.

Inflācija aptiekā © DIENA

49% Latvijas iedzīvotāju par svarīgāko problēmu valstī uzskata inflāciju un dzīves dārdzību, liecina Eirobarometra 2023. gada rudens aptauja, ziņo Leta.

BIO šķirošana © DIENA

Rīdziniekiem no 1. marta pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vairāk nekā desmit dzīvokļu, būs jāuzstāda bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineri. Laba ziņa bomžiem: "Mums būs jāšķiro mazāk, lai tiktu pie pārtikas!"

Zaļmaldināšana © DIENA

EP pastiprina cīņu pret zaļmaldināšanu un citu maldinošu informāciju par precēm. Jaunie noteikumi prasa produktu marķējumā iekļauto informāciju padarīt skaidrāku un uzticamāku. Aizliegts marķējumā bez pierādījumiem izmantot tādas vispārinātas ar vidi saistītas norādes kā "videi draudzīgs", "dabisks", "bioloģiski noārdāms", "klimatneitrāls" vai "ekoloģisks".

Krievijas propagandas tanks © DIENA

Krievijas diktators Putins būtiski aktivizējis senos Kremļa informācijas jomas centienus radīt priekšnosacījumus eskalācijai pret Baltijas valstīm, uzskata ASV Kara studiju institūta analītiķi. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Šlesera brīvbiļete uz Ķīnu © DIENA

Nedēļas nogalē Saeimas deputāts Ainārs Šlesers(LPV) sociālajos medijos palepojās ar šķietami izdevīgu viņa un vēl septiņu parlamentāriešu braucienu – vizīti Ķīnā, uzsverot, ka tas budžetam nav izmaksājis ne centa.

EP vēlēšanu akcija © DIENA

Iedzīvotājus jāaicina izmantot pilsoniskās tiesības ietekmēt ES dienaskārtību, piedaloties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, atzinuši Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un EP priekšsēdētāja Roberta Metsola.

20% atlaide uz elli © DIENA

Daudziem Latvijas uzņēmumiem ļauts nepiemērot 20% nodokli maksājumiem agresorvalsts Krievijas kompānijām, tostarp arī valsts kapitālsabiedrībai Latvijas dzelzceļš. Gata Buravcova zīmējums.

Labā pasu cena © DIENA

Pēc sabiedrības asās kritikas saņemšanas par iecerēto divkāršu valsts nodevas par pasi palielināšanu atbildīgie vienojušies cenu celt tikai par četriem eiro.

Otrie aiz Spānijas © DIENA

Latvija ir otrā lielākā Krievijas lauksaimniecības un pārtikas produktu importētāja ES aiz Spānijas, liecina Zemkopības ministrijas sagatavotais ziņojums. Zemgus Zaharāna zīmējums

Namīpašuma sakārtošana © DIENA

Rīgas dome pirms 4 gadiem uzdevusi īpašniekam sakārtot otrdien degušo ēku Brīvības ielā. Lēmumu apstrīdēja tiesā un tā darbību apturēja līdz lietas iztiesāšanai. Pērn decembrī tiesa atzina domes lēmumu par pamatotu. Gata Buravcova zīmējums