Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karikatūrista skats

Gaidot Sputnik V © DIENA

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma Levadas centrs veikto aptauju, 62% krievu ir atturīga attieksme pret Krievijā ražoto vakcīnu Sputnik V, kamēr Latvijā daudzi gatavi vakcinēties tikai un vienīgi ar Sputnik V.

Atrodi atšķirības © DIENA(1)

Kremlis grasās aizliegt PSRS komunistiskā un Vācijas nacistiskā režīma salīdzināšanu, kā arī apšaubīt "PSRS humāno misiju Eiropas valstu atbrīvošanā".

Riepu zilonis Rīgā © DIENA

Riepu kalni Rīgā, Starta ielā 7a un 8, joprojām nav pazuduši, rada paaugstinātu ugunsbīstamību un izplata smaku tuvējā apkārtnē. Rīgas pašvaldība šajā sakarā sarosījās tikai pēc televīzijas izrādītās intereses.

Būvniecībai labs gads © DIENA

Spriežot pēc tirdzniecības apmēriem, pagājušais gads patiešām bijis veiksmīgs tiem, kuri nodarbojas ar remontēšanu un būvniecību.

Alus ari ira sula © DIENA(1)

No piektdienas, 7.maija, restorānu terasēs drīkstēs apkalpot klientus no plkst.6 līdz 21, paredz ceturtdien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Veselības ministrija savā atzinumā lūdza papildināt Ekonomikas ministrijas izstrādāto noteikumu projektu ar punktu, kas noteiktu, ka restorānu terasēs netiktu veikta alkoholisko dzērienu tirdzniecība un netiktu pieļauta to lietošana. Tomēr šis priekšlikums neguva valdības atbalstu.

Dumpja laika ziņas © DIENA

Vaicāts, vai gaidāmā vasara varētu būt līdzīga pērnajai, valsts galvenais infektologs Uga Dumpis LTV raidījumā Šodienas jautājums paudis, ka, ņemot vērā vakcīnu piegāžu aizkavēšanos pavasara sākumā, visticamāk, vasaras pirmā puse un "Jāņu laiks diez vai būs tāds pilns līksmības". Pagājušās vasaras Covid-19 saslimšanas rādītājiem līdzīgs varētu būt augusts un septembris.

Progresīva piemaksa © DIENA

Topošais Rīgas izpilddirektors, partijas Vienotība biedrs Jānis Lange papildus 2400 eiro pamatalgai saņems vēl tikpat lielu piemaksu, paziņoja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Urzula paliek bez krēsla © DIENA

Eiropas Komisija (EK) trešdien pauda nopēlumu tam, kā Turcijas apmeklējuma gaitā uzņemta EK prezidente Urzula fon der Leiena, jo vizītes organizētāji otrdienas sanāksmē pie Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana Eiropas Savienības (ES) līderiem bija sarūpējuši tikai vienu krēslu, kuru ieņēmis Eiropadomes prezidents Šarls Mišels. Kamēr Erdogans un Mišels otrdien Ankarā prezidenta pilī apsēdās krēslos līdzās Turcijas un ES karogiem, Leienai vieta atradusies nedaudz atstatu uz dīvāna iepretim Turcijas ārlietu ministram, kas atbilstoši protokolam neatrodas tādā pat rangā kā Leiena. Medijos neveiklā situācija Ankarā ātri tikusi pie "dīvāngeitas" vārda.

Putina drauds pasaulei © DIENA(4)

Kremļa propagandisti jau pilnā nopietnībā spriež par demonstratīvu kodoltriecienu kaut kur okeānā, ja NATO iesaistīsies konfliktā Ukrainā...

Ērgļu ligzda © DIENA

Pēdējās nedēļās sabiedrība ar ligzdā uzstādītas kameras palīdzību tiešsaistē cītīgi seko Durbes ērgļu ģimenes piedzīvojumiem.

Vakcīnu bailes © DIENA

Karikatūrista Gata Buravcova skats uz vakcinācijas procesu pavadošajām nebūšanām un iedzīvotāju noskaņojumu dažādos reģionos.

Uzņēmēju noskaņojums © DIENA

Uzņēmējdarbības noskaņojuma rādītāji martā uzlabojušies gan pakalpojumu sektorā un mazumtirdzniecībā, gan rūpniecībā un būvniecībā, ziņo Centrālā statistikas pārvalde.