Proti, Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vadība nupat nāca klajā ar vēstījumiem, ka tikšot sūtītas vēstules ne tikai minimālās algas saņēmējiem, starp kuriem varētu būt arī tie, kas daļu darba algas saņem aploksnē, bet arī visiem mikrouzņēmumu darbiniekiem, lai pastāstītu, cik mazas ir viņu sociālās garantijas. Tādā brīdī gribas teikt: vai jūs tiešām visus par muļķiem uzskatāt? Valstī pieņemti likumi, cilvēki, ar tiem rēķinoties, veido uzņēmumus vai kļūst par darba ņēmējiem un nu tiek publiski padarīti par teju vai lielākajiem kaitniekiem!? Valsts institūcijās neviens nesaprot, ka faktiski ar to grauj ticības valstij pamatus? Kā tagad varēsim atšķirt, kuru vēl likumu ievērošana mums var būt nevēlama, bīstama?!
Protams, mikrouzņēmumos strādājošie rēķinās ar to, ka ne uz kādu lielo pensiju var necerēt. Un arī ar to, ka veselības uzlabošanas pakalpojumi tāpat rindu dēļ ir un būs jāpērk par savu naudu.
Bet vai tiešām kāds "tur augšā" iedomājas, ka aiz laba prāta cilvēki piekrīt strādāt par algu, kuras augstākais līmenis ir ierobežots?
Jomas, kurās strādā mikrouzņēmumi, pārsvarā ir tādas, kurās neko daudz nopelnīt nevar, bet tie tāpat rada produktus un pakalpojumus, kas cilvēkiem nepieciešami, vienlaikus nodrošinot darbvietas. Naivi taču domāt, ka, piemēram, meistari, kas pārmūrē plītis un krāsnis, citā nodokļa režīmā varētu pelnīt vai pensijai uzkrāt vairāk – cik nu viņu klienti ir spējīgi samaksāt par pakalpojumu, tik ir, lai cik akūta arī būtu problēma.
Kāda ir alternatīva vairākumam no mikrouzņēmumos nodarbinātajiem 75 000 cilvēku? Pieteikties bezdarbniekos, pēc tam dzīvot no sociālajiem pabalstiem? Saņemt minimālo algu un vēl daļu samaksas aploksnē vai rēķināties ar ievērojami mazāku algu pēc nodokļu nomaksas parastajā kārtībā, tātad sliktākiem sadzīves apstākļiem šodien, labi saprotot, ka necik liela pensija, kā saka, nespīd arī šajā gadījumā? Emigrēt no valsts, konstatējot, ka tā viņus pazemo, pielīdzinot nodokļu nemaksātājiem, lai gan mikrouzņēmēji faktiski ir visapzinīgākie nodokļu maksātāji, jo savus 15% nomaksā no apgrozījuma?
Jāapkaro pārkāpēji, nevis likumpaklausīgie. Un, ja ir spēles noteikumi, tad tie jārespektē arī to pieņēmējiem un kontrolētājiem. Kurš gan gribētu ātrumsacensības, pirms kurām tiesnesis visus autobraucējus pasludina par neprašām un vēl pabrīdina, ka, pārlieku ātri traucoties, var avarēt.
solon
mmm
mazohistiska varaskāre