Paredzami šie tarifi bija tādēļ, jo to noteikšana bija galvenais Trampa priekšvēlēšanas kampaņas solījums un ir visu MAGA (Make America Great Again) plānu stūrakmens. Cerēt, ka Tramps pēc stāšanās amatā atteiksies no sava galvenā plāna, kas īstenošanas gadījumā padarīs viņu par vienu no izcilākajiem ASV prezidentiem vēsturē, tikmēr ir atklāts naivums.
Tikpat saprotami ir arī Trampa lēmuma cēloņi. Dažādu iemeslu dēļ (galvenokārt, lai atbalstītu sabiedrotos aukstā kara laikā, kā arī liberālās globalizācijas ietvaros) ASV ir piešķīrušas pārējai pasaulei grandiozas tirdzniecības privilēģijas, kamēr minētā pārējā pasaule turpina aizsargāt savus tirgus no ASV precēm ar ievedmuitu starpniecību.
Rezultāts ir ASV (pasaules galvenā patēriņa tirgus) pārplūdināšana ar lētām precēm, kamēr ASV daudzas rūpniecības nozares iznīkst, tiek zaudēts miljoniem kvalificētu darbavietu, bet depresīvas ir kļuvušas ne tikai pilsētas (Detroita), bet gan veseli reģioni (Rūsas josla). Arī grandiozais ASV valsts parāds ir šīs politikas rezultāts – aizņemtie dolāri tiek izmantoti galvenokārt ārējās tirdzniecības deficīta segšanai, kas viss rezultējas ASV starptautiskās ietekmes zaudēšanā.
Tramps un viņa atbalstītāji nešaubās, ka vidējā un ilgtermiņā izlīdzinošie tarifi pagriezīs vēstures riteni pretējā virzienā. Par rezultātu ir jākļūst ASV rūpniecības renesansei, jaunam nacionālās ekonomikas zelta laikmetam un globālās varenības atjaunošanai. Likmes ir tādas, ka Trampu neinteresē nedz apelēšana pie senām sabiedroto attiecībām (pie kam Trampa Amerikai sabiedroto kaut vai Eiropas liberālo politiķu vidū nav), nedz žēlabas par sagrauto globālo tirdzniecību vai iespēju, ka plejāde valstu var atgriezties nabadzībā. Neinteresē arī ekonomiskie satricinājumi pašās ASV, labi saprotot, ka tie ir tikai īstermiņa.
Vienlaikus tieši īstermiņa ekonomiskās grūtības ASV var kļūt par galveno Trampa problēmu. Ja ASV būtu vienotas, prezidentam nebūtu, par ko uztraukties, taču pie šīm grūtībām jau apelē viņa politiskie pretinieki, bet kādus mērogus šī apelēšana sasniegs pirms 2026. gada starpvēlēšanām, ir grūti iedomāties. Tāpat nav skaidrs, kāda būs situācija 2028. gadā, kad ASV gaidāmas nākamās prezidenta vēlēšanas. Attiecīgi arī Trampa iecerēto grandiozo izmaiņu liktenis paliek neskaidrs iekšpolitisku iemeslu dēļ.