Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +20 °C
Viegls lietus
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

3S maģija Šauļos: Saule, Saldumi, Savdabīgi muzeji

Atbrauciet uz Šauļiem, kur pa visu pilsētu izkaisīti saules simboli, kur tek saldumu upes un apmeklētājus gaida savdabīgi muzeji. Šeit jūs gaida krāsaini iespaidi un interesanti notikumi.

 

Šauļi – saules pilsēta!

Šāds nosaukums iegājies ne tikai 1236. gada slavenās Saules (Šauļu) kaujas dēļ, kurā sakāvi cieta pirmais Krusta karagājiens, kas devās uz Lietuvu. Šī dramatiskā senatnes lietuviešu kauja atspoguļojas vitrāžā “Saules kauja”. Tas ir iespaidīgs mākslas darbs, pirmais šādas tematikas un šāda mēroga monumentālās mākslas darbs valstī.  Vitrāža grezno vienu no koncertzāles “Saulė” sienām, piesaistot garāmgājēju uzmanību.  Šauļos saule ir visur: laukumos, mākslas objektos, cilvēku sejās un viņu stāstos. Šajā pilsētā ir divi īpaši saules pulksteņi – vecākais un augstākais. Vienu no tiem varat aplūkot uz elegantās Šauļu katedrāles fasādes, kura tiek uzskatīta par vienu no vecākajām Lietuvā. Tā datēta ap 1625. gadu. Otrs redzams Saules Pulksteņa laukumā: tā ir 18 metrus augsta kolonna, kas ne tikai rāda stundas saulainās dienās, bet arī tur strēlnieku, dēvētu par “zelta puisēnu”. Svarīgākie laukuma akcenti – saule, strēlnieks un laiks – iemieso pilsētas simbolus. Bet pulkstenis Gailis – tā ir tikšanos un sentimenta vieta, kas kļuvusi par neatņemamu pilsētas daļu. Šis sauli simbolizējošais putns priecē pilsētniekus un viesus ar savu sasveicināšanos dažādās valodās. Šauļos atradīsiet arī citus apskates objektus, kam ir atšķirīga vēsture, bet tas pats motīvs – saule: māksliniecisko objektu “Saules spogulis”, taktilo saules objektu karti, strūklaku “Saules diski” un citus.

Kāds gan var būt ceļojums bez saldiem mirkļiem?!

Šauļos jūs gaida konfekšu fabrika “Rūta”, kura ir vecākā Lietuvā, viena no vecākajām Eiropā un skaita jau otro pastāvēšanas gadu simtu. Tajā izveidotais muzejs aicina doties šokolādes vēstures labirintos un izgatavot savu konfekti. Kafejnīca “Rūta” gaida visus, kas vēlas nobaudīt karstu šokolādi un ne tikai to vien.., bet firmas konfekšu veikals aicina piekraut pilnus grozus ar ciemakukuļiem. Šauļi iepriecē un pārsteidz gardēžus un zinātkāros. Iegriezieties “Valerijonas” tējnīcā – tur gatavotie veselīgie saldumi un stāstītie aptieķnieces gardie stāsti vienaldzīgu neatstāj nevienu. Tad, ja vēlaties vienkārši atpūsties, nobaudiet “Gubernijas” kvasu, ko gatavo senākajā alus darītavā pēc saglabātas arhaiskas receptes. Tiem, kas vēlas paceļot pa seno Šauļu rūpniecības vēsturi un izpētīt 16. gs. pagrabus, ir iespēja pasūtīt izzinošu ekskursiju. Šauļos vēl jūs gaida “Desertu darbnīca” – tie, kas tajā iegriežas, var ne vien izbaudīt izsmalcinātu garšu buķeti, bet arī gatavot īpašus, garšas kārpiņām tīkamus franču desertus.

Šauļu pilsēta pārsteidz arī ar savdabīgiem muzejiem!

To šeit ir tik daudz! Un visi tie ir unikāli. Lielākā daļa muzeju rīko dažādas izglītojošas programmas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Baltijas valstīs vienīgajā Kaķu muzejā iepazīstina ar vairākiem tūkstošiem eksponātu no visas pasaules, bet savu draudzību te piedāvā mīļi kaķi, kas glaužas pie kājām. Fotogrāfijas muzejā jūs gaida negaidītas lietas: iespēja iekļūt fotoaparāta iekšienē, izmēģināt fotogrāfa profesiju un piedzīvot fotografēšanas piedzīvojumu, ceļojot laikā. Šajā vienīgajā specializētajā fotogrāfijas vēstures, mākslas un tehnikas muzejā Lietuvā tiek glabāta 150 000 eksponātu un kultūras vērtību kolekcija. Ja vēlaties izzināt baltu vēsturi, iegriezieties baltu kultūras izziņas centrā “Baltu ceļš”. Interaktīvajās telpās var smelties jaunas zināšanas par senču dzīvi un izmēģināt kādu seno baltu amatu vai apturēt mirkli krāsu fotogrāfijā. Savukārt Telefonijas muzejā, kas atrodas vēsturiskā ēkā (bijušajā pilsētas kases mājā), varēsiet izmēģināt telefonu “ar vadiem” vai piezvanīt draugam no telefona būdiņas. Šeit jūs gaida fakti no telefonijas vēstures un noskaņu pilnas fotosesijas. Šauļos atradīsiet arī citus īpašus muzejus: Dzelzceļa muzeju, Velosipēdu muzeju, Haima Frenkeļa villu-muzeju, Venclausku muzejmāju, Centu istabu un citus.

Vairāk informācijas par to, ko darīt un ko redzēt Šauļos, atradīsiet mūsu tīmekļvietnē www.visitsiauliai.lt

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Vides Diena

Vairāk Vides Diena


Tūrisms

Vairāk Tūrisms


Ceļošana

Vairāk Ceļošana


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena