Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Preimanis kļūst par divkārtēju Latvijas čempionu MTB krosā

Svētdien Baldonē (Riekstu kalnā) norisinājās Latvijas čempionāts kalnu divriteņu disciplīnā XCO. Latvijas čempiona titulu vīriešu konkurencē jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Alpha Baltic/Unitymarathons.com komandas braucējs Matīss Preimanis, informēja vienības pārstāve Līga Glāzere.

Riekstu kalna apkaimē elites vīriešiem bija jāveic seši apļi x 4,8 kilometri. Kopā distance bija 28,8 kilometrus gara. Alpha Baltic/Unitymarathons.com komandas braucējs attaisnoja uz viņu liktās cerības un otro gadu pēc kārtas izcīnīja Latvijas čempiona titulu (uzvarētāja vidējais ātrums 17,53 km/h). Pirmais finišēja Matīss Preimanis (laiks 1:38:34), otrais Dmitrijs Sorokins (laiks 1:40:28) un trešais Andris Ponomarenko (1:40:59).

Sievietēm distance bija 24 kilometrus gara (pieci apļi x 4,8 km). Sieviešu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Lelde Ardava (laiks 1:36:01), otrā palika Madara Fūrmane (laiks 1:39:01), bet trešajā vietā ierindojās Vita Heine (laiks 1:46:06).

Junioru grupā medaļu komplekts tika sadalīts šādi: 1. vieta Kristam Neilandam (NN Sporta klubs / MSĢ), 2. vieta Pēterim Janevicam (NN Sporta klubs / RRS) un 3. vieta Arnim Pētersonam (ZZK).

Smagas traumas šajās sacensībās guva kāds 16 gadus vecs riteņbraucējs, kuru mediķi nogādāja slimnīcā, ziņo LETA.