Jaunie pasākumi paplašina Facebook drošības centienus, vēršoties ne vien pret tādām "ļaunprātīgām" darbībām kā hakerisms un finansiālas krāpšanas, bet arī pret "izsmalcinātākām un mānīgākām nepareizas izmantošanas formām, tostarp mēģinājumiem manipulēt ar pilsoniskām sarunām un maldināt cilvēkus," teikts Facebook publicētā dokumentā par šo tematu.
Šī iniciatīva ir daļa no Facebook centieniem pretoties "neīstām ziņām", bet tā iet arī tālāk, lai iegrožotu valdību un nevalstisku organizāciju mēģinājumus izmantot šo sociālo tīklu manipulēšanai ar sabiedrisko domu.
Šajos jaunajos centienos Facebook izmantos savu drošības komandu, lai vērstos pret tā sauktajām "informācijas operācijām", kuru mērķis ir "sagrozīt pašmāju vai ārvalstu politisko noskaņojumu," teikts dokumentā.
Facebook paziņoja, ka šajos centienos koncentrēsies uz trim jomām, kuras ir: valdību īstenota "mērķtiecīga datu vākšana", lai atrastu disidentus un vērstos pret tiem; "satura radīšana" jeb neīstu ziņu izplatīšana ar sociālā tīkla starpniecību; un "nepatiesa pārspīlēšana" jeb mākslīgu līdzekļu vai automatizētu "botu" izmantošana kādas grupas vai lietas veicināšanai vai nomelnošanai.
Facebook, kas tika kritizēts par dezinformācijas izplatīšanos šajā tīklā 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, ir uzsvēris, ka tam nav bijusi nozīmīga loma vēlētāju ietekmēšanā.
Facebook ceturtdien publicētajā dokumentā tomēr paziņoja, ka "ir reaģējis uz vairākām situācijām, kuras novērtējis kā informācijas operāciju šablonam atbilstošas".
ciinjas metodes