Ļepeškins Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās ar slēpēm Madonā uzvar arī vidējā distancē

Latvijas sportists Ritvars Ļepeškins trešdien Madonā Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās ar slēpēm bija ātrākais arī vidējā distancē.

8,5 kilometrus ar 27 kontrolpunktiem Ļepeškins veica 35 minūtēs un 48 sekundēs.

Lūkass Siliņš ieņēma ceturto vietu, uzvarētājam zaudējot minūti un deviņas sekundes, Renārs Grasis, zaudējot divas minūtes un 44 sekundes, ierindojās septītajā pozīcijā, Bruno Šterns noslēdza sacensības 14.pozīcijā (+5:59), Mārtiņš Dzenītis - 18.vietā 34 sportistu konkurencē (+8:12), bet 25.vietu ieņēma Artjoms Ivanovs (+14:34).

Sieviešu sacensībās 3,6 kilometrus ar 13 kontrolpunktiem uzvaru izcīnīja Somijas sportiste Johanna Naskali, kura finišēja 22 minūtēs un 32 sekundēs.

No Latvijas pārstāvēm augstāko vietu ieņēma Anete Salava, kura, atpaliekot no uzvarētājas trīs minūtes un septiņas sekundes, ierindojās 11.pozīcijā. 16.vietā finišēja Arīna Grigorjeva (+7:40), Liene Riekstiņa ieņēma 17.vietu (+7:40), bet Laura Krūmiņa (+8:48), Anete Vintiša (+9:41) un Elma Bremze (+13:41) noslēdza sacensības attiecīgi 20., 21. un 23.vietā 25 sportistu konkurencē.

Pasaules junioru jeb U-20 čempionāta ieskaitē 35 sportistu konkurencē Gustavs Staņa 5,4 kilometrus garajā distancē ar 18 kontrolpunktiem ieņēma piekto vietu, uzvarētājam norvēģim Teodoram Mo Hjelsetam piekāpjoties 50 sekundes. Audris Odo Vītoliņš ieņēma devīto vietu (+1:25), Uģis Beķeris - 21.vietu (+2:52), bet Dāvis Vintišs finišēja 28.vietā (+4:32).

Juniorēm piecu kilometru distancē ar 15 kontrolpunktiem uzvarēja šveiciete Alina Niggli, kura finišēja 24 minūtēs un 48 sekundēs.

Elīza Madsena ieņēma 28.vietu (+6:12), Elīze Bremze bija 29., uzvarētājai piekāpjoties septiņas minūtes, bet Žozefīna Zavjalova (+9:57) un Nadežda Fedotova (+15:09) ieņēma attiecīgi 33. un 35.vietu.

U-21 vērtējumā labākais no latviešiem bija Nauris Raize, kurš ieņēma 30.vietu, čempionam zviedram Līnusam Rapam zaudējot četras minūtes un 54 sekundes.

Otrais finišēja soms Āpo Vīpola, zaudējot Rapam 37 sekundes, bet trešais - vēl viens soms Niklass Ekstrems, piekāpjoties uzvarētājam 39 sekundes.

Jānis Baunis (+7:29) ieņēma 36., Andris Jubelis (+8:20) - 39., Toms Veits (12:32) - 47., bet Andris Sarksņa (+14:56) - 49.vietu 54 orientieristu konkurencē.

U-21 sacensībās sievietēm, kur Latvija nebija pārstāvēta, uzvarēja igauniete Daisi Kudre Šnīdere, par minūti apsteidzot zviedrieti Frīdu Sandbergu un par minūti un 36 sekundēm - norvēģieti Annu Ulvensenu.

Jau ziņots, ka otrdien U-17 vecuma grupas sportistu konkurencē ātrākais 2,7 kilometrus garajā sprinta distancē bija Latvijas sportists Ritvars Ļepeškins, bet ceturto vietu ieņēma Lūkass Siliņš.

Pasaules junioru čempionāta ieskaitē jeb U-20 sacensībās Uģis Beķeris dalīja piekto vietu.

Dalību sacensībās apstiprinājušas komandas no Čehijas, Šveices, Somijas, Ukrainas, Bulgārijas, Japānas, Lietuvas, Igaunijas, Skandināvijas valstīm, Austrijas, Kazahstānas, Rumānijas, Turcijas, kā arī ASV.

Līdz šim Latvijā 2013.gadā ziemas orientēšanās norisinājies Eiropas čempionāts, bet 2006.gadā - Pasaules kauss.