Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Ostapenko nodrošina Latvijas tenisistēm uzvaru Kingas kausa izcīņas pirmajā mačā

Latvijas sieviešu tenisa izlase pirmdien ar uzvaru pār Portugāli uzsāka Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīru, savās spēlēs uzvaru izcīnot Darjai Semeņistajai un Aļonai Ostapenko.

Ostapenko (WTA 10.) ar 6-4, 4-6, 7-6 (7:4) uzvarēja Fransisku Žorži (WTA 190.).

Ostapenko, kura spēli sāka ar servi, uzvarēja pirmajos divos geimos, bet nākamajos divos punktu izcīnīja portugāliete. Pēc tam savas serves geimus abas tenisistes uzvarēja līdz desmitajam geimam, kurā Ostapenko panāca 6-4.

Arī otro setu Ostapenko sāka ar servi, zaudējot pirmo geimu. Tomēr jau nākamajā geimā viņa izlīdzināja rezultātu. Vēl viens zaudēts geims, pašai servējot, devītajā geimā ļāva Žoržei svinēt uzvaru setā ar 6-4.

Arī trešo setu ar servu sāka Ostapenko, panākot 2-0. Trešajā un ceturtajā geimā tenisistes uzvarēja pretinieces serves geimus, bet pēc piektā geima Latvijas spēlētāja panāca 4-1.

Nākamos trīs geimus uzvarēja sīkstā portugāliete - 4-4.

Pēc tam abas tenisistes uzvarēja savas serves geimos, 11.geimā Ostapenko uzvarot pēc 15 izspēlēm.

Uzvaru Latvijas tenisiste svinēja vien taibreikā, kuru uzvarēja ar 7:4.

Pirmajā mačā Semeņistaja (WTA 110.) ar 4-6, 6-1, 6-1 pārspēja Angelinu Vološčuku (WTA 760.).

Dubultspēlēs Ostapenko/Semeņistajai ir paredzēts tikties ar māsām Fransisku un Matildi Žoržēm.

Latvijas izlasē ir iekļauta Aļona Ostapenko (WTA 10.), Darja Semeņistaja (WTA 110.), Daniela Vismane (WTA 366.), Beatrise Zeltiņa un Adelina Lačinova.

Savukārt Portugāles komandas sastāvā ir Fransiska Žorže (WTA 190.), Matilde Žorže (WTA 551.), Angelina Vološčuka (WTA 760.), Ana Filipa Santuša (WTA 1112.), Marija Garsija (dalīta 1343.).

Billijas Džīnas Kingas kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrs norisināsies līdz 13.aprīlim, un grupas spēlēs latvietēm vēl jātiekas ar Nīderlandi un Turciju.

Portugālē sacenšas 12 komandas - Austrija, Bulgārija, Dānija, Grieķija, Latvija, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Serbija, Turcija, Ungārija un Zviedrija.

Vienā grupā kopā spēlē Austrija, Dānija, Ungārija un Bulgārija, bet Grieķija tika ielozēta kopā ar Norvēģiju, Serbiju un Zviedriju.

Katras grupas uzvarētājas nodrošina ceļazīmi uz "play off" kārtu, pēc tam aizvadot apļa turnīru un noskaidrojot pirmo triju vietu ieguvējas. Grupās otro vietu ieņēmušās komandas apļa sacensībās noskaidros vēl vienu komandu, kura iekļūs "play-off" kārtā. Trešo vietu ieguvējas aizvadīs riņķa turnīru savā starpā, bet triju pēdējo vietu ieguvējas noskaidros divas komandas, kuras 2025.gadā spēlēs Eiropas/Āfrikas otrajā grupā.

2023.gada aprīlī Latvijas izlase šajās sacensībās ieņēma septīto vietu, saglabājot vietu grupā.

Izlases kapteiņa Adriana Žguna vadībā Latvijas izlasē cīnījās Vismane, Diāna Marcinkēviča, Zeltiņa un Lačinova.

Turnīrs Oeirašā norisinās āra kortos ar māla segumu.