Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rosbergs uzveic komandas biedru Hamiltonu F-1 Spānijas Grand Prix

Uzvaru svētdien notikušajā Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta piektā posma - Spānijas Grand Prix - sacensībās izcīnīja Mercedes vācu pilots Niko Rosbergs.Sacensību startā Rosbergs spēja nosargāt savu kvalifikācijā izcīnīto pole position, bet viņa komandas biedrs Lūiss Hamiltons zaudēja savu otro pozīciju vācu sportistam Sebastjanam Fetelam no Ferrari vienības.

Tāpat lielisku startu izdevās veikt somu pilotam Kimi Reikenenam (Ferrari), kurš no astotās vietas startā pakāpās uz piekto.Līderu trio neizmainījās līdz pat 14.aplim, kurā Hamiltons devās boksos, pēc kuriem brits atgriezās trasē septītajā pozīcijā. Nākamajā aplī pitstopā devās Fetels, bet aiznākamajā Rosbergs, kurš atgriezās priekšā saviem konkurentiem par pirmo vietu. Pēc pārējo pilotu došanās uzpildīt degvielu un mainīt riepas, trio atradās savās sākotnējās līderpozīcijās.28.aplī bremžu problēmu dēļ no savas mājas sacīkstes izstājās divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso (McLaren Honda). Turklāt, spānis iebraucot boksos nespēja novaldīt spēkratu un teju notrieca savas komandas darbinieku. Tikmēr, kad bija aizvadīta puse no sacīkstes, salīdzinoši ātri savā otrajā pitstopā devās Hamiltons, bet trešo reizi boksos viņš iebrauca pēc 19 apļiem, atgriezdamies priekšā Fetelam.Sacensībās uzvaru izcīnīja Rosbergs, bet otrajā vietā aiz viņa finišēja Hamiltons. Savukārt trešo vietu ieņēma Fetels, bet pēdējos sacensību apļos Valteri Botass (Williams) spēja nosargāt ceturto pozīciju no Reikenena, kurš finišēja piektais.Sestais finišēja pieredzējušais Felipe Masa (Williams), aiz sevis atstādams Danielu Rikjardo (Red Bull) un Romēnu Grožānu (Lotus). Pirmo desmitnieku noslēdza spānis Karloss Sainss (Toro Rosso) un Daņila Kvjats (Red Bull), tiesa, spāņa apdzīšanas manevru pēdējā aplī vēl izmeklēs sacensību tiesneši.Kā zināms, kvalifikācijas sacensībās uzvaru izcīnīja Rosbergs, kurš pārtrauca Hamiltona dominanci, jo viņš bija uzvarējis visās četrās šosezon aizvadītajās kvalifikācijas sacīkstēs. Mercedes komandai kvalifikācijas sacensībās izdevās gūt jau 24.uzvaru pēc kārtas, kas ir F-1 rekorda atkārtojums.Čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 111 punktiem ir Hamiltons, viņam ar attiecīgi 91 un 80 punktiem seko komandas biedrs Rosbergs un Fetels. Ceturtajā vietā ar 52 punktiem ir Reikenens, bet piektais ar 42 punktu ir Botass.Šosezon F-1 piloti sacentīsies 19 posmu garumā. Sākotnēji bija plānoti 20 posmi, tomēr jau sezonas gaitā tika atceltas vasarā gaidāmās sacīkstes Vācijā.