Unikālā sniega moča saimnieks Krišjānis Galiņš ir senās tehnikas entuziasts. Hobijs aizsācies bērnībā ar mopēda Gauja skrūvēšanu, un laika gaitā apgūti arī lielāki Padomju Savienībā ražotie braucamrīki. Pie sava Buran viņš ticis nejauši – pirms trīs gadiem, caur sludinājumu par 100 eiro iegādājies pusizjauktu sniega motociklu ar oriģinālo RMZ rūpnīcas motoru.
Tā kā Krišjānis pēc profesijas ir elektroniženieris, viņš Buran darba kārtībā savedis paša spēkiem, turklāt izrādās, ka detaļas sniega moču senioram bijušas pieejamākas nekā šī paša gadagājuma Rietumos ražotajiem spēkratiem. Skats var būt maldinošs, jo vizuāli necilajam Buran ir 635 kubikcentimetru motors un 28 zirgspēki, kas ļauj ieskrieties līdz 70 kilometriem stundā. Krišjānis zina stāstīt, ka vecmeistari vīlē pat ar 90 km/h. Jāņem vērā, ka degvielu Buran ēd kā raķete – 25 līdz 30 litru uz 100 kilometriem – un ir lielas iespējas, ka braucamrīks garākā distancē padosies pirms finiša. Tomēr ar to ir iespējams noķert ziemas sajūtu, ja esi gatavs regulāri novērst tehniskās ķibeles.
Pauls Timrots ir apņēmies pārbaudīt, kā unikālais spēkrats manevrējams un ko tas spēj parādīt slalomā. Pēc pirmā brauciena ir skaidrs, ka joki mazi – ir jāpieliek lielas pūles, lai elles aparātu savaldītu un uztaisītu pagriezienu pat lielākā rādiusā.
Vai Latvijas klimatā ir vērts investēt senā sniega mocī un vai drīzumā pirmais Buran saņems vēsturiskā spēkrata statusu, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.
Šajā Ātruma cilts sezonā Pauls Timrots un raidījuma komanda turpina meklēt ātrumu, piedzīvojumus un interesantus sarunu biedrus. Ātruma cilts katru ceturtdienu skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter sarunās ar tēmturi #ĀtrumaCilts.