Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Vācijas un Šveices hokejisti uzvar pasaules čempionāta pirmajās spēlēs

Vācijas un Šveices vīriešu hokeja izlases piektdien Čehijā izcīnīja uzvaras pasaules čempionāta pirmajās spēlēs.

B apakšgrupā Ostravā Latvijas izlases pretinieču duelī Vācija ar 6:4 (0:0, 3:2, 3:2) uzvarēja Slovākiju.

Teju pusi no spēles komandas neguva vārtus līdz otrā perioda desmitajā minūtē Dominiks Kahūns realizēja lielo vairākumu un panāca 1:0 vāciešu labā. Turpmāko desmit minūšu laikā vienības apmainījās diviem gūtiem vārtiem.

Jonass Millers vairākumā nostiprināja vadību, bet Mareks Hrivīks un Martins Fehervārijs panāca 2:2. Tiesa, 29 sekundes pirms došanās pārtraukumā Lukass Kelble atjaunoja vāciešiem vadību, kuru nākamā perioda piektajā minūtē nostiprināja Marks Mihaelis.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Libors Hudāčeks panāca 3:4, bet pāris minūtes vēlāk Leonards Pfēderls vēlreiz panāca divu vārtu pārsvaru vāciešiem. 65 sekundes pirms finālsvilpes Tobiass Eders raidīja ripu tukšos vārtos, savukārt 15 sekundes pirms beigām Matūšs Sukels guva spēles pēdējos vārtus.

Trīs rezultatīvas piespēles šajā mačā iekrāja Jasins Ēlizs, bet Pfēderlam bija 2+1.

Vācijas hokejistiem uzvaru neliedza izteikti mazāk izpildītie metieni pa vārtiem (22:39).

Savukārt A apakšgrupā Prāgā Šveices izlase ar rezultātu 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) bija pārāka pār Norvēģiju.

Cīņas 12.minūtē šveiciešus vadībā izvirzīja Svens Andrigeto, bet nepilnas četras minūtes vēlāk Markuss Vīkingstads panāca 1:1. Otrajā trešdaļā trīs bezatbildes ripas norvēģu vārtos sameta Romēns Lefels, Svens Zentelers un Tristans Šervī.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām piektos vārtus šveiciešiem vairākumā guva Nīno Nīderraiters, bet 64 sekundes pirms finālsvilpes arī nevienādos sastāvos 2:5 panāca Mīkaels Bransegs-Nīgors.

Šveices hokejistiem šajā spēlē ievērojami vairāk metienu pa vārtiem - 40:15.

Plkst.21.20 B grupā nūjas krustos Zviedrija un ASV, bet A grupā cīnīsies Čehija ar Somiju.

Latvijas izlase cīņā iesaistīsies sestdien ar maču pret Poliju.

A apakšgrupā Prāgā cīnās Austrija, Kanāda, Čehija, Dānija, Somija, Lielbritānija, Norvēģija un Šveice, bet B apakšgrupā Ostravā spēkus mēro Latvija, ASV, Vācija, Zviedrija, Francija, Kazahstāna, Slovākija un Polija.

Turnīrā startējošās 16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Ungārija un Slovēnija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja kanādieši, kuri izšķirošajā mačā pārspēja Vāciju, bet bronzas medaļas izcīnīja Latvija, pagarinājumā pieveicot ASV valstsvienību.

Šogad pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisinās no 10. līdz 26.maijam.

Vītoliņš: Šī bija mūsu labākā spēle turnīrā

Pret Slovākijas izlasi parādītais sniegums bijis labākais, kādu šajā turnīrā Latvijas hokejisti ir demonstrējuši, pēc uzvaras pasaules čempionāta mačā sarunā ar žurnālistiem sacīja valstsvienīb...