Tikmēr A apakšgrupas svētdienas vakara mačā Kopenhāgenā Zviedrija ar 5:3 (2:0, 1:1, 2:2) uzveica Šveici.
Vācijas un Somijas cīņa sākās prognozējami, jo trešajā minūtē somus vadībā izvirzīja Ēlvi Tolvanens, tomēr pārliecinošs turpinājums šīs izlases izpildījumā nesekoja. Tā vietā vācieši Frederiks Tifelss un Bjerns Krups vadībā izvirzīja olimpiskos vicečempionus.
Līdz ar to Vācija noslēdzošo periodu sāka ar 2:1 vadību. Somi visu trešo trešdaļu izdarīja lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, tomēr vācieši ļoti disciplinēti aizsargājās. Viņus gan iegāza Tifelsa noraidījums 57.minūtē, un vairākumu nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām izmantoja viens no turnīra rezultatīvākajiem hokejistiem Sebastians Aho.
Pamatlaikā uzvarētāji šajā mačā netika noskaidroti, tāpēc duelis turpinājās pagarinājumā. Tā sākumā aktīvāk uzbruka Somija, tomēr vācieši lieliski izmantoja pretuzbrukumu 63.minūtē vārtus gūstot Markusam Eizenšmitam.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien šīs grupas ietvaros ASV ar 9:3 (3:0, 4:1, 2:2) pārspēja Norvēģiju.
B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 16 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 13 punktiem seko Somija. 11 punktus guvusi Dānija, bet ceturtā ar desmit punktiem piecās cīņās ir Kanāda. Pirmajam četriniekam ar deviņiem punktiem seko Latvija, kamēr Vācija un Norvēģija tikušas attiecīgi pie septiņiem un trim punktiem. Savukārt Dienvidkoreja visās sešās spēlēs zaudējusi pamatlaikā un pie punktiem nav tikusi.
Savukārt A grupas mačā ne to vieglāko maču aizvadīja Zviedrija, kas ar 5:3 pārspēja Šveici.
Šīs spēles laikā pēc Jona Klinberja, Patrika Hornkvista un Mikaela Baklunda precīzajiem metieniem zviedri ieguva vadību ar 3:0, tomēr Šveices izlase nepadevās, un 45.minūtē Rafaels Diass panāca jau vairs tikai 2:3.
Tiesa, pēc tam Zviedrija atbildēja ar diviem vārtiem pēc kārtas, nodrošinot vēl vienu uzvaru.
Pirms tam A grupā svētdien Čehija ar 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) sagrāva Franciju.
Apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 17 punktiem sešās spēlēs ir Zviedrija, kam ar 13 punktiem piecās cīņās seko Krievija. 12 punkti sešās spēlēs ir Čehijai, bet deviņus punktus iekrājusi Šveice. Piektā ar astoņiem punktiem ir Slovākija, bet sešus punktus guvusi Francija, kam ar četriem punktiem seko Austrija. Tikmēr Baltkrievija sešās cīņās pie punktiem nav tikusi un jau ir zaudējusi vietu elitē.
Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 4. līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.
To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.